Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Ręka, noga, mózg... czyli niesamowite ciało człowieka” – recenzja

Artykuł

Ciało człowieka budzi wielkie zainteresowanie nie tylko wśród dzieci, ale także pośród dorosłych.

Reka noga mozg
Autor: Materiały prasowe

Gdy byliśmy dziećmi, ciało człowieka zawsze wywoływało w nas większe lub mniejsze zaciekawienie. Zmiany, które w nim zachodzą, zwłaszcza w okresie dojrzewania, często krążyły po kolegach i koleżankach jak swego rodzaju mity. Wstydliwe problemy zazwyczaj ukrywaliśmy przed innymi, a o seksie przecież najlepiej było rozmawiać z kumplem czy kumpelą, bo wiadomo, że nie z rodzicami!

W dzisiejszych czasach natomiast tak naprawdę wszystkie informacje – także te najbardziej dziwne – można znaleźć w Internecie. Z jednej strony to świetne narzędzie, a z drugiej strony bardzo niebezpieczne. Dlatego uważam, że warto przekazywać dzieciom takie publikacje jak „Ręka, noga, mózg... czyli niesamowite ciało człowieka”, bowiem w odpowiedni sposób dawkują one wiedzę dziecku czy nastolatkowi.

Tak naprawdę nie jest to żadna książka popularnonaukowa, a raczej zbiór ciekawostek oraz faktów o ciele ludzkim. Chociaż nie ukrywam, że sama wciągnęłam się w czytanie na temat wszelkiej maści obrzydliwych czynności fizjologicznych czy przedziwnych chorobach. Poza tym w publikacji znajdziemy także bardzo pożyteczne rzeczy jak np. zasady pierwszej pomocy przedmedycznej czy ciekawostki ze świata natury. Książka jest bardzo interesująco wydana, bo w twardej oprawie. Kartki są lekko pożółkłe co nadaje specyficznego klimatu. Warto taką lekturę zabrać np. w podróż pociągiem czy samochodem jako pasażer, bo jest miła, łatwa i przyjemna, a przy tym w wielu miejscach można się uśmiechnąć pod nosem. Natomiast nie traktowałabym tej książki jako podstawowego źródła wiedzy o biologii czy chemii człowieka – pamiętajcie, że niektóre rzeczy są tutaj opisywane z dużym przymrużeniem oka i tak też do tej lektury powinniśmy wszyscy podchodzić.

Polecam w ramach odpoczynku i poprawy nastroju.

Ręka, noga, mózg... czyli niesamowite ciało człowieka , Guy MacDonald, wydawnictwo Jedność, Kielce, 2019 r.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat