Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Ratownicy czasu nad wodami Nilu” – recenzja

Artykuł

Kolejna część przygód pary nastolatków, Sary i Daniela, tym razem wyruszających w podróż do starożytnego Egiptu.

Ratownicy czasu2
Autor: Materiały prasowe

Główni bohaterowie to przyjaciele, których łączy nie tylko szkoła (ponieważ chodzą do równoległych klas) ale także tajemnicze wycieczki w inne przestrzenie czasowe. Nie czytałam poprzedniej części cyklu, więc nie znam genezy wszystkich wydarzeń, które dzieją się w Egipicie. W każdym razie, co można wywnioskować bardzo łatwo, naszych bohaterów wspiera nie tylko własny intelekt i chęć zdobywania świata. Ich nieodłącznym pomocnikiem jest kot, który jest częściowo żywy, a częściowo robotem. Mutek, jak go nazywają, posiada wyjątkową umiejętność obsługiwania urządzenia, które pozwala poruszać się w różnych epokach i wymiarach czasoprzestrzeni. Tym razem w całej wycieczce towarzyszy Sarze i Danielowi także Gulia, zwaną dla uproszczenia Julką, która jest Włoszką żyjącą i mieszkającą w piętnastowiecznej Bolonii. Chcąc odtransportować ją do domu, nasi bohaterowie, ku własnemu zdumieniu, trafiają do starożytnego Egiptu. Tam udaje im się nie tylko zdobyć uznanie wśród prostego ludu ale także zawrzeć ponadczasową przyjaźń. Liczne przygody obfitują oczywiście w rozmaite atrakcje, groźne i zabawne chwile. Pojawia się także zły przeciwnik, który chce zniweczyć wszystkie starania się o powrót do przeszłości lub własnej teraźniejszości Sary, Daniela, Julii i Mutka. A na domiar wszystkiego Daniel i Julia przeżywają pierwsze nastoletnie i ponadczasowe zauroczenie.

„Ratownicy czasu nad wodami Nilu” to książka przygodowa dla młodzieży szkolnej, choć prawdopodobnie czytelnicy w każdym wieku mogą dowiedzieć się tu czegoś nowego. Cała akcja, jak i poszczególne elementy, oparte są na faktach historycznych. Przygody dzieją się non stop, więc książka niejako czyta się sama. Jednak ze względu na styl narracji oraz ilość przekazywanych tu i ówdzie informacji, mogę przypuszczać, że książka będzie chętniej czytana przez dzieci, którym zdobywanie wiedzy oraz czytanie właśnie nie jest całkowicie obce. W każdym razie „Ratownicy czasu nad wodami Nilu” to bardzo ciekawa lektura łącząca conajmniej dwa w jednym : przyjemne z pożytecznym. Polecam!

Justyna Drzewicka „Ratownicy czasu nad wodami Nilu” Wydawnictwo Jaguar 2020

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat