Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Psierociniec. W poszukiwaniu straconego węchu” - recenzja

Artykuł

Zwierzęta są dużo mądrzejsze niż nam się wydaje. Warto czasami je poobserwować, by nauczyć się czegoś ważnego o życiu, relacjach i prawdziwej miłości.

Psierociniec stracony wech
Autor: Materiały prasowe

Książki o zwierzętach zdecydowanie zbyt rzadko pojawiają się w naszych domowych biblioteczkach. Kiedy mamy więc taką okazję, zaopatrzmy się koniecznie w jakieś wartościowe pozycje, zwłaszcza takie dla dzieci, które pozwolą w prosty sposób przekazać trudną wiedzę o otaczającym je świecie. Jedną z takich wartych przeczytania pozycji jest z pewnością książka Agaty Widzowskiej pod tytułem „Psierociniec. W poszukiwaniu straconego węchu”. Jest to bardzo pouczająca opowieść o czworonożnych przyjaciołach opatrzona licznymi barwnymi ilustracjami, które idealnie dopełniają treść książki. Pozycja ta bardzo szybko podbiła moje dorosłe serce i jestem pewna, że dzieci będą nią zachwycone.

W Szczekocinie, miejscowości położonej u podnóża Gór Psowich, mieszka z pozoru zwyczajna rodzina: mama, tata, dwójka rezolutnych dzieciaków oraz psy – Budzeł i Śpiocheł. Budzeł jest niczym żywe srebro, wszędzie go pełno, nie umie usiedzieć w jednym miejscu; lubi, gdy dużo się dzieje. Śpiocheł natomiast kocha spokój. Jego ulubionym zajęciem jest spanie. Pieski bardzo się przyjaźnią i idealnie się uzupełniają. Pewnego dnia Budzeł odkrywa, że stracił węch. Postanawia wyruszyć w poszukiwanie zagubionego zmysłu. Po wielu perypetiach, ponieważ nie umie znaleźć drogi powrotnej do domu z uwagi na brak węchu, trafia do Psierocińca. Tam spotyka niezwykłego psa – poetę, którego wiersze mają wyjątkową moc – potrafią spełniać życzenia. Tak staje się w przypadku naszego bohatera. Pies marzy nie o odzyskaniu węchu, ale o powrocie do domu. Dzięki tej przygodzie zrozumiał, co w życiu jest najważniejsze – prawdziwa miłość i bycie razem.

Na samym początku lektury książki Agaty Widzowskiej byłam przekonana, że będzie to po prostu kolejna przyjemna opowiastka. Jak się okazało jednak, jest ona czymś więcej – to najpiękniejsza lekcja o miłości, rodzinie i przyjaźni. Autorka pragnie nauczyć dzieci, co tak naprawdę w życiu jest ważne. Ukazuje moc więzi rodzinnych; pokazuje, że każdy może się zmienić, a przeciwieństwa, które często zniechęcają, tak naprawdę mogą przyciągać i uzupełniać. Historię Budzeła możemy przenieść na nasze życie. Tak często gonimy za czymś nieuchwytnym, przekonując siebie, że właśnie to da nam szczęście. Tymczasem prawdziwe szczęście mamy cały czas przy sobie – miłość, rodzinę i przyjaciół. Właśnie tego powinniśmy uczyć swoje dzieci.

Agata Widzowska, „Psierociniec. W poszukiwaniu straconego węchu”, Wydawnictwo Wilga, 2018 r.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat