Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Zdrowie

Przyniosła noworodka do szpitala i uciekła

Artykuł

Nietrzeźwa kobieta wydała na świat potomka w jednym z lasów województwa łódzkiego, przyniosła niemowlę do szpitala i uciekła.

Test apgar
Autor: pixabay.com

Pewna 38-latka zgłosiła się do szpitala w Łęczycy z noworodkiem, urodzonym 30 sierpnia 2016 roku w lesie, u którego wykazano prawie dwa promile alkoholu we krwi. Matka nietrzeźwego maluszka poprosiła personel placówki medycznej o zaopiekowanie się maleństwem i wybiegła z budynku. W momencie, gdy kobieta pojawiła się w szpitalu, miała tylko 0,4 promila alkoholu we krwi, ale o ileż więcej musiała mieć wcześniej, skoro organizmowi swego dziecka zapewniła aż pięć razy tyle. Aby zapewnić lepszą opiekę medyczną maleństwu, przewieziono wychłodzoną dziewczynkę do szpitala w Łodzi. Powiadomiona o sprawie policja, przesłuchała kobietę i zabezpieczyła miejsce porodu. Jak się okazało, noworodek jest piątym dzieckiem kobiety. Pozostałe potomstwo przebywa od jakiegoś czasu w rodzinach zastępczych, a 38-latka ma ograniczone prawa rodzicielskie. Stan dziecka jest stabilny, a lekarze dokładają starań, by skutki pijaństwa matki, okazały jak najmniej szkodliwe dla noworodka. Sprawą porodu w lesie i narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia zajmuje się prokuratura.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat