Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Przyjmowanie leków w ciąży

Artykuł

Przyjmowanie leków w trakcie ciąży zawsze budzi niepokój przyszłych mam. Zupełnie niepotrzebnie. Jeśli lekarz wyrazi zgodę, kobieta może przyjmować nawet antybiotyki.

Przyjmowanie lekow ciaza
Autor: pixabay.com

Leczenie metodami farmakologicznymi w trakcie ciąży zawsze trzeba konsultować z lekarzem. Leczenie się na własną rękę w ciąży jest ryzykowne, ale ich szkodliwość na płód nie jest jednakowa w przebiegu całej ciąży. Najmniej odporny na farmaceutyki jest płód w pierwszym trymestrze, gdyż właśnie wtedy kształtuje się większość ważnych dla życia organów, a każda ingerencja w ten proces może powodować zaburzenia decydujące o dalszych etapach życia dziecka. Również negatywny wpływ mają leki zażywane pod koniec ciąży, gdy dochodzi do przyspieszenia rozwoju narządów płodu.

Zażywanie farmaceutyków w ciąży powinno być ograniczone do niezbędnego minimum, jeśli chodzi o długość zażywania i ilość. Przed przyjęciem lekarstwa należy dokładnie przeczytać informacje znajdujące się na ulotce dołączonej do leku. Powinna tam być również informacja o bezpieczeństwie stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią, wskazaniach medycznych, szybkości wchłaniania, czasie półtrwania itd.

Leki nie pozostają bez wpływu na dziecko, a ich działanie może objawić się nawet w późniejszym okresie życia malucha.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 5/5. Oceniono 1 raz.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat