Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Przygotowania do roli matki

Artykuł

Bycie mamą to jedna z najważniejszych ról, jakie przypada pełnić kobietom. Nie jest to łatwe zadanie, dlatego też przedstawicielki płci pięknej przygotowują się do niej długi czas, zarówno psychicznie, jak i fizycznie.

Przygotowania do roli matki
Autor: pixabay.com

W pierwszej kolejności kobieta musi rozpocząć przygotowania do ciąży. Oczywiście nie zawsze jest to możliwe, gdyż czasami ciąża okazuje się niespodzianką. Jeśli jednak świadomie planujesz zajść w ciąże, powinnaś udać się do lekarza, który zleci zrobienie ważnych badań, przepisze witaminy i suplementy diety. Poza tym powinnaś zrezygnować ze wszystkich złych nawyków i używek, np. palenie papierosów, picie alkoholu i nadmiernej ilości kawy, niezdrowa dieta, nieregularny cykl życia.

Kolejną istotną sprawą jest dbanie o kondycję fizyczną. Wraz z kolejnym miesiącem ciąży, kobiece ciało będzie się zmieniać, robić się większe, a każdy ruch może przynieść duży wysiłek. Dlatego też warto zawczasu zadbać o ciało. Najlepszym sposobem jest jazda na rowerze, rolkach czy bieganie.

Następnym krokiem jest przygotowanie domu do powiększenia rodziny. Nie od razu trzeba urządzać pokoju dla maluszka, ale warto już teraz zastanowić się, które pomieszczenie w przyszłości będzie jego miejscem do życia. Jeśli para posiada sportowy samochód, może pomyśleć o wymianie go na bezpieczne, rodzinne auto, w którym zmieści się fotelik dla dziecka.

Zmiany w psychice kobiety zachodzą zarówno przed, jak i w trakcie ciąży. Dlatego też okres dziewięciu miesięcy to odpowiedni czas na przygotowanie i oswojenie się z rolą przyszłej mamy. Pierwszy trymestr ciąży jest najtrudniejszy, ponieważ kiedy kobieta musi zrozumieć, że w jej brzuchu rozwija się nowe życie. Poza tym początkowe objawy ciąży mogą być dość uciążliwe, np. poranne mdłości czy nadwrażliwość na zapachy. Jednak w drugim trymestrze rozpoczyna się przyjemny czas oczekiwania na potomstwo. Rola matki jest dla kobiety ogromnym wyzwaniem, ale jednocześnie szansą na życiowe spełnienie się.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 5/5. Oceniono 1 raz.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat