Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Przygody Alicji w Krainie Czarów” - recenzja

Artykuł

„Przygody Alicji w Krainie Czarów” to klasyka literatury, którą koniecznie trzeba przeczytać. Wybierz się w podróż do króliczej nory i poznaj niezwykły świat Alicji!

Przygody alicji w krainie czarow
Autor: Materiały prasowe

Historię Alicji znają już niemal wszyscy, choćby z ekranizacji filmowych czy bajek. Wszystkie one są jednak nieporównywalne z klasyką autorstwa Lewisa Carroll’a. Nakładem Grupy Wydawniczej Foksal ukazały się niedawno „Przygody Alicji w Krainie Czarów”, co bez wątpienia jest idealną okazją do przeczytania tej książki na nowo lub zapoznania się z nią po raz pierwszy.

Główna bohaterka wpada do króliczej nory. Nie wie jeszcze, że tym samym przeniknęła do niezwykłego świata, w którym nic nie jest oczywiste ani takie, jakim się wydaje. Zaskakujący są również bohaterowie, których przyjdzie jej niebawem poznać - od niezwykle filozoficznego i mądrego Pana Gąsienicy po niebezpieczną i ciągle rozgniewaną Królową Kier, której ulubionym zajęciem jest skracanie ludzi o głowę. Czy Alicja cała i zdrowa powróci do realnego świata? A może nie będzie chciała już do niego wracać?

„Przygody Alicji w Krainie Czarów” Lewisa Caroll’a to niezwykła powieść zarówno dla dorosłych, jak i znacznie młodszych czytelników. Każda osoba wyciągnie z tej historii coś dla siebie. Jest to zdecydowanie coś więcej niż tylko opis przygód bohaterki. Książka jest pełna ciekawych obserwacji i nauk, które mogą stanowić idealny punkt wyjścia do długich rozmów. Wnikliwy, dojrzały czytelnik dostrzeże też wiele aluzji i niejednoznaczności, dzięki czemu lektura staje się jeszcze wspanialszą przygodą. Na uwagę zasługuje również groteskowy humor, który stanowi dodatkowy walor powieści. Mnie jednak najbardziej zafascynowali bohaterowie wykreowani przez autora. Zdecydowanie nie są oni typowi i nie sposób powiedzieć, że takich samych spotkaliśmy już w wielu innych książkach. Ich surrealizm wciąga i sprawia, że jeśli już sięgniemy po tę powieść, to trudno będzie nam się od niej oderwać. Gorąco polecam podróż do tego fantastycznego świata. Zaryzykuj i wejdź do króliczej nory razem z Alicją!

Lewis Caroll „Przygody Alicji w Krainie Czarów”, Grupa Wydawnicza Foksal, Warszawa, 2018 r.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat