Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Przygodnik 2019/2020” – recenzja

Artykuł

Przygodnik 2019/2020 to pełen przygód kalendarz na bieżący rok szkolny dla młodzieży.

Przygodnik19 20
Autor: Materiały prasowe

Autorką „Przygodnika” jest trzynastoletnia Nela - reporterka oraz podróżniczka. Relacje z jej podróży można oglądać w TVP ABC. Dziewczynkę można też obserwować na Facebooku i korespondować z nią za jego pomocą.

Kalendarz jest pięknie ilustrowany. Zawiera miedzy innymi: mapę podróży po świecie Neli, plan lekcji oraz informacje o groźnych zwierzętach wraz z opisami, dlaczego tak się zachowują. Dzięki zamieszczonym ciekawostkom dowiemy się, jak żyją bawoły, warany, nosorożce i węże. W każdym z trzystu sześćdziesięciu sześciu dni roku będziemy uczestniczyć w jakimś wydarzeniu i wzbogacimy swoją wiedzę o świecie. Nigdy nie będziemy się nudzić.

Na każdej stronie „Przygodnika” można znaleźć ciekawą informację o roślinach, zwierzętach czy na przykład naszej planecie. Posiada on także naklejki, które mogą między innymi opisać nastrój i wydarzenia bez zbędnych słów. W bardzo interesujący sposób opisane są różnego rodzaju święta. W kalendarzu zamieszczono również wiele quizów, które ułatwiają przyswajanie nowej wiedzy.

Kalendarz nie tylko bawi, ale i uczy. Jest idealnym prezentem dla starszych dzieci na nowy rok szkolny. Z pewnością może być idealnym upominkiem na imieniny bądź urodziny. Każde dziecko będzie zadowolone z takiego podarunku.

Poza „Przygodnikiem” na rynku ukazała się, również seria książek opisujących przygody Neli małej reporterki, które również warto przeczytać.

Nela mała reporterka, „Przygodnik 2019/2020”, Burda Media Polska, Warszawa, 2019.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 5/5. Oceniono 1 raz.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat