Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Zdrowie

Przeżyło dziecko posiadające serce poza klatką piersiową

Artykuł

Brytyjscy lekarze pochwalili się unikalnym sukcesem medycznym: uratowano dziewczynkę, która urodziła się z sercem umiejscowionym poza klatką piersiową.

Przezylo dziecko serce poza cialem
Autor: Glenfield Hospital

Dziewczynka, o której głośno teraz w mediach, przyszła na świat trzy tygodnie temu, w jednym z brytyjskich szpitali. Od milionów noworodków odróżniało ją to, że urodziła się z tzw. ektopią serca, czyli umiejscowieniem tego jakże ważnego organu, poza klatką piersiową. Centralny narząd układu krwionośnego rozwinął się bowiem na zewnątrz organizmu maluszka. Aby dziecko mogło przeżyć, przeprowadzono na dziewczynce aż trzy zabiegi chirurgiczne. Umieszczenie serduszka noworodka we wnętrzu jego ciała, zakończyło się sukcesem. Dzięki staraniom lekarzy i współczesnym technologiom, mała pacjentka Glenfield Hospital w Leicester będzie najprawdopodobniej jedynym dzieckiem na świecie, które będzie żyło i rozwijało się, mimo zdiagnozowania u niej w okresie prenatalnym tak rzadkiej i poważnej wady wrodzonej, jaką jest ektopia.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat