Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Małe dziecko » Higiena

Przez tę uwagę dentystka ciągle podpada rodzicom

Artykuł

Pewna dentystka dziecięca z Wrocławia non stop zwraca uwagę rodzicom na to, że powinni osobiście myć zęby swoim kilkuletnim pociechom. Wzbudza to konsternację.

Uwaga dentystka
Autor: instagram.com/hejmleczaki/

Będąca doświadczonym stomatologiem Joanna Wolińska nie ma wątpliwości, że małe dzieci nie potrafią dobrze myć zębów. Uczula na to rodziców kilkulatków. Specjalistka od zdrowych zębów zachęca do tego, aby w  przypadkach, gdy zęby i dziąsła dzieci szczególnie narażone są choroby, a higiena zębów pozostawia wiele do życzenia, rodzice regularnie myli zęby swojemu potomstwu, nawet gdy dziecko ma już cztery czy siedem lat. ,,Musicie to robić dla ich dobra za nich, nie dyskutujcie ze mną proszę” - zaapelowała do rodziców swoich małych pacjentów. Dlaczego to tak ważne, widać na szczególnie ciężkich przypadkach, które trafiają do gabinetu, w którym pracuje. ,,Rodzice myślą, że mamy w gabinecie czarodziejską różdżkę”. ,,Tylko w ubiegłym tygodniu musiałam zakwalifikować czworo dzieci w wieku 2,5 roku do pięciu lat do leczenia  w narkozie. Nigdy wcześniej nie były u dentysty, bo nic nie bolało, a zęby przecież myją się same”. ,,Zęby dziecka powinien myć opiekun. Dwa razy dziennie” - zaleca stomatolog Joanna Wolińska, przypominając, że zaniedbana higiena zębów prowadzić może do bardzo poważnych problemów ze zdrowiem.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez lek. dent. Joanna Wolińska (@hejmleczaki)

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
Życzenie

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat