Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Rodzicielstwo

Przeprowadzka z dzieckiem

Artykuł

Zmiana miejsca zamieszkania generuje zazwyczaj mnóstwo stresów i chaosu. Warto zadbać więc, by było tego jak najmniej.

Przeprowadzka dziecko
Autor: pixabay.com

Rodzinna przeprowadzka z dzieckiem to ogromne wyzwanie - multum czynności, spraw, którymi trzeba się zająć oraz mnóstwo rzeczy, o których trzeba pamiętać. Aby ułatwić sobie i potomstwu przebrnięcie przez to wszystko, dobrze dokładnie przeprowadzkę zaplanować i odpowiednio rozłożyć w czasie.

Aby zmniejszyć żal dziecka do rodziców o to, że jego dotychczas uporządkowany świat stanie na głowie, a ono znajdzie się w zupełnie nieznanym miejscu, aby poziom poczucia bezpieczeństwa malucha nadal był wysoki i aby kilkulatek nie tęsknił za bardzo za dawnym domem i otoczeniem, należy z potomkiem jak najwięcej o powodach i zaletach przeprowadzki rozmawiać. Warto dzielić się z pociechą informacjami jak zmiana dotychczasowego lokum będzie wyglądać, co zabierzemy do nowego M4, co ciekawego znajduje się w okolicach nowego adresu, odpowiadać na pytania malucha i wyjaśniać wszelkie jego wątpliwości.

Aby zminimalizować niepokój i dyskomfort swojej pociechy podczas zamieszania związanego ze zmianą miejsca zamieszkania, koniecznym jest dopilnowanie, aby nasza latorośl miała cały czas zapewnioną opiekę kogoś bliskiego lub zaufanego i aby się nie nudziła. Pozostawienie malucha samemu sobie może bowiem bardzo niekorzystnie odbić się na jego psychice oraz sprawić, że kilkulatek będzie chciał realizować swoje najdziwniejsze i niekoniecznie bezpieczne pomysły.

Aby ułatwić dziecku wyprowadzkę, warto zorganizować wesołe i pełne atrakcji pożegnanie z dotychczasowym domem. Ulubione rytuały, przyjemności, smakołyki i obecność najbliższych powinny w jakimś stopniu osłodzić maluchowi gorzkie chwile zakończenia pewnego etapu w życiu.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat