Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Przenośne KTG wkrótce w użyciu

Artykuł

Już niedługo z mobilnego KTG będą mogły korzystać kobiety w ciąży w Polsce i na całym świecie. Jest się więc z czego cieszyć.

Przenosne ktg
Autor: wikipedia.org

Dzięki przenośnemu KTG przyszłe mamy będą mogły same badać pracę serca dziecka, swoje tętno oraz czynności skurczowe tętna macicy. W domu, na wyjeździe itp. Pomoże im to w odpowiedzi na pytania: czy ten jakże ważny organ u potomka pracuje prawidłowo, czy poczęty maluch pcha się już na świat i trzeba jechać do szpitala itp. Mobilne KTG zwiększy komfort psychiczny kobiet w ciąży i bezpieczeństwo zdrowotne zarówno matki jak i dziecka. Będzie nieocenionym wsparciem szczególnie dla kobiet w pierwszej ciąży. Co ważne: ten polski wynalazek wielkości smartfona nie jest skomplikowany w użyciu. Wyniki z urządzenia można szybko wysłać do działającego całodobowo przez siedem dni w tygodniu Medycznego Centrum Telemonitoringu, które przekieruje je do lekarza. Oceni on wtedy, czy są jakieś powody do niepokoju i odpowiednio pokieruje pacjentką. Wczesne wykrycie ewentualnego zagrożenia dla płodu, pozwoli zaś na szybką reakcję medyczną, co znacznie zwiększy prawdopodobieństwo szczęśliwego rozwiązania.

Pregnabit został wymyślony przez doktor nauk medycznych Patrycję Wizińską-Sochę, która w czerwcu 2016 roku odebrała tytuł Innowatora Roku. Zapewni on z pewnością lepszą opiekę zdalną dla kobiet w ciąży i pomoże niejednej z przyszłych mam.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 5/5. Oceniono 1 raz.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat