Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Prawo

Projekt programu 4000+ już w Sejmie

Artykuł

Do Sejmu wpłynął projekt ustawy: „Za życiem”. Ma on m.in. wspierać kobiety w tzw. trudnej ciąży i odciążyć finansowo rodziny, w których urodzi się upośledzone lub nieuleczalnie chore dziecko.

Ktorzy rodzice 1000 kosiniakowe
Autor: pixabay.com

Rządowy projekt nowego aktu prawnego niosącego pomoc kobietom w ciąży i ich potomstwu zawiera wiele propozycji okazywania pomocy przyszłym matkom i rodzinom, które sprawują opiekę nad niepełnosprawnym, upośledzonym lub ciężko chorym potomstwem. Jednym z pomysłów jest jednorazowe obdarowanie rodziców dzieci z niedorozwojem i poważnymi wadami kwotą 4 tysięcy złotych. Pieniądze te mają być wypłacane bez względu na dochód wnioskujących. Nowe przepisy mają zwiększyć również nacisk na solidną diagnostykę prenatalną oraz gwarantować świadczenia z zakresu opieki paliatywnej i hospicyjnej bez czekania w kolejkach. Wprowadzenie ustawy: „Za życiem” zapewniać ma ponadto np. darmowe porady prawne w temacie praw pracowniczych i praw rodzicielskich. Kobiety z tzw. trudnych ciąż będą mogły skorzystać także z pomocy asystenta rodziny. Dzięki jego pracy łatwiej będzie rodzinom wychowującym nieuleczalnie chore dzieci uzyskać wsparcie odpowiednich instytucji. Projekt nowej ustawy to oczywiście kropla w morzu potrzeb i oczekiwań rodziców nieuleczalnie chorych dzieci, ale z pewnością krok rządu we właściwym kierunku.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat