Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Problematyczny plac zabaw

Artykuł

Rodzice, których pociechy korzystają z jednego z trójmiejskich placów zabaw, apelują o zmianę jego nawierzchni. Powód: wszechobecny żwir.

Rezerwat dzikich dzieci
Autor: pixabay.com

Oddane do użytku jakiś czas temu miejsce rozrywki najmłodszych Gdańszczan na Skwerze Świętopełka, wzbudziło zaniepokojenie rodzicieli maluchów, korzystających z jego atrakcji. Na wybudowanym za 45 tysięcy złotych placu zabaw przy ulicy Szerokiej, jego nawierzchnia to bowiem żwir. Opiekunowie kilkulatków obawiają się, że obecność kamyków może zwiększać prawdopodobieństwo występowania urazów, skaleczeń, poślizgnięć i zakrztuszeń u dzieci. Pojawiło się też zażalenie, że znajdujący się tam pył, brudzi ich pociechy. Wprawdzie według obowiązujących w Polsce norm, place zabaw w naszym kraju mogą posiadać żwirową nawierzchnię, ale prośby i skargi Gdańszczan zmotywowały radnych Dzielnicy Śródmieście do złożenia obietnicy finansowego wsparcia oczekiwanych przez rodziców zmian na placu zabaw przy ulicy Szerokiej w Gdańsku. Wszystko wskazuje więc na to, że wymiana nawierzchni na bardziej bezpieczną to tylko kwestia czasu.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat