Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Problem z poczęciem dzidziusia? Zmieńcie pozycję!

Artykuł

Według niektórych teorii, pozycja w jakiej uprawiamy miłość ma wpływ na to, czy uda nam się począć upragnionego potomka!

Seks
Autor: pixa

Chociaż do tej pory nie pojawiły się żadne badania dotyczącego związku pomiędzy określoną pozycją seksualną a faktem zajścia w ciążę, to czemu nie spróbować?

Niektórzy lekarze i ginekolodzy radzą by pary, które starają się o dziecko uprawiali seks w określonych pozycjach. Wszystko po to, aby nie utrudniać, ale wręcz pomagać plemnikom szybciej (a przez to i efektywniej) dotrzeć do komórki jajowej. Dlatego też pary marzące o potomstwie powinny kochać się w pozycjach klasycznych: misjonarskiej (kobieta leży na plecach, a partner jest „na górze”), na pieska (pozycja kolankowo-łokciowa – zalecana zwłaszcza tym paniom, które mają problem tyłozgięcia macicy) oraz w pozycji na jeźdźca. Uprawianie miłości w taki sposób powoduje najgłębszą penetrację pochwy, a to z kolei częściej kończy się upragnioną ciążą. Dzieje się tak, ponieważ plemniki mają do przebycia najkrótszą drogę i szybciej docierają do komórki jajowej.

Dobrą metodą „zwiększającą zapłodnienie” jest leżenie z podniesionymi nogami prze około 15 minut. Chociaż część kobiet podchodzi do tej rady z przymrużeniem oka, to spora grupa przyszłych i obecnych mam jest przekonana, że to właśnie ta forma wypoczynku po współżyciu zakończyła się upragnioną ciążą.

Klaudia Kwiatkowska

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat