Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Rodzicielstwo

Problem z imieniem dziecka

Artykuł

Prokuratura we Włoszech nakazała pewnej parze zmianę imienia córeczki, półtora roku po narodzinach dziewczynki.

Problem imie dziecka
Autor: pixabay.com

Kilka dni. Tyle właśnie czasu dała mediolańska prokuratura rodzicom dziecka o imieniu Blu na zmianę imienia potomkowi. W przeciwnym razie może to zrobić za nich sędzia. Mama i tata półtorarocznej dziewczynki uważają to za dyskryminację i planują od pisma prokuratury się odwoływać. Rodzice małej Blu uważają, że skoro w innych krajach świata istnieje możliwość nadawania dziewczynkom imienia: „Blu”, ich latorośl również powinna mieć prawo je nosić. Sprawę komplikuje fakt, że córeczka włoskiej pary utożsamia się z tym imieniem, przyzwyczaiła się do niego i bardzo polubiła. Zdaniem prokuratury w Mediolanie, noszone imię powinno wyraźnie wskazywać na płeć człowieka, dlatego niezbędna jest w tym przypadku jego modyfikacja.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat