Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Prawo

Prezydencki projekt ustawy dotyczący dzieci

Artykuł

Prezydent Andrzej Duda złożył do Sejmu projekt zmian w prawie, mający na celu zaostrzenie kar za przestępstwa popełniane na dzieciach.

Prezydent projekt ustawa dzieci
Autor: prezydent.pl

Mając na względzie dobro i bezpieczeństwo polskich dzieci, prezydent Rzeczpospolitej Polskiej zadbał, aby do parlamentu trafił projekt ustawy i propozycje nowelizacji kodeksu karnego, lepiej chroniące ich interesy. W przygotowaniu nowych przepisów pomógł głowie państwa: Rzecznik Praw Dziecka. Jeśli proponowane zmiany wejdą w życie, dopuszczający się przestępstw na najmłodszych, będą mogli spodziewać się wyższych kar za handel dziećmi, okaleczenia nieletnich, porwania i porzucenia. Nowe regulacje zobligują sądy do sprawdzania, czy w wyniku danego przestępstwa nie ucierpiało dziecko. Jeśli tak, wyrok będzie z automatu wyższy, a za uszczerbek na zdrowiu najmłodszych grozić będzie nawet 15 lat więzienia (obecnie 10 lat). Normy prawne po zmianach odczują także dotkliwiej ci, którzy nie poinformują organów ścigania o przypadkach pedofilii w swoim otoczeniu, a będą posiadać wiedzę na ten temat. Migający się od obowiązku informacyjnego, będą mogli trafić za kratki aż na trzy lata. Prezydent Andrzej Duda nie ma wątpliwości, że prawo powinno bardziej niż do tej chronić dzieci do 15. roku życia oraz osoby nieporadne ze względu na swój stan fizyczny lub psychiczny. Odpowiedzią na liczne przestępstwa popełniane na najmłodszych, jest zaś m.in. prezydencka inicjatywa ustawodawcza.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat