Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Zdrowie

Preparaty witaminowe dla niemowląt

Artykuł

Każda mama dba o to, aby jej dziecko było zdrowe i prawidłowo się rozwijało. Do tego potrzebują mnóstwa niezbędnych witamin i minerałów.

Preparaty witaminowe dla niemowlat
Autor: kochanamama.pl

Przez wzgląd na ograniczony jadłospis, niemowlęta mogą być narażone na ich niedobory. Jednak zróżnicowana i wartościowa pod względem odżywczym dieta mamy, wraz z mlekiem dostarcza maluszkowi wszystkich niezbędnych składników.

Trzeba pamiętać, że mleko z piersi nie zapewnia odpowiednio dużej dawki witaminy D i żelaza. Witamina ta jest niezbędna dla mocnych kości, z kolei żelazo jest potrzebne między innymi do rozwoju zdrowych komórek krwi i mózgu. Niedobór witamin u niemowląt musi stwierdzić lekarz. To właśnie on decyduje, kiedy i jakie dokładnie witaminy należy podać dziecku. Suplementy diety zalecane są przede wszystkim wcześniakom, dzieciom żywiącym się wyłącznie mlekiem mamy (witamina D i K) oraz niemowlętom cierpiącym na pewne schorzenia.

Witamina D podawana jest przez cały okres niemowlęcy. Ma za zadanie zapobiec występowania krzywicy u dzieci. Z kolei witamina K podawana jest dzieciom karmionym piersią do 3-ego miesiąca życia, aby zapobiec krwawieniom spowodowanym niedoborem czynników krzepnięcia. Tej zasadzie nie podlegają dzieci odżywiające się sztucznymi mieszankami, gdyż te zapewniają im dzienną dawkę tych witamin. Niemowlęta, u których stwierdzono anemię, urodzone z małą masą wagową oraz wcześniaki powinny dodatkowo zażywać żelazo.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 5/5. Oceniono 1 raz.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat