Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Rodzicielstwo

Poznańscy seniorzy poprzytulają noworodki

Artykuł

Rzesza wolontariuszy weźmie udział w programie „Senior maluszka tuli”, który już wkrótce będzie w pełni wdrażany przez miasto Poznań.

Poznanscy seniorzy noworodki
Autor: pixabay.com

Już we wrześniu lub październiku w poznańskim szpitalu im. Franciszka Raszei zaroi się od empatycznych seniorów, którzy będą wspomagać rodziców i personel tej placówki medycznej w opiece nad noworodkami. Program „Senior maluszka tuli” ma pomóc zmniejszyć stres i lęki u tych dzieci, które nie są w szpitalu codziennie odwiedzane przez mamę i tatę. Brak kontaktu z najbliższymi negatywnie odbija się na psychice najmłodszych. Aby temu zaradzić, chętne osoby po 60 roku życia z Poznania będą spędzać czas z przebywającymi na oddziale noworodkowym: małymi pacjentami. Do innowacyjnego projektu zgłosiło się około 130 tysięcy kandydatów. Aby wziąć udział w programie „Senior maluszka tuli” trzeba było przejść rozbudowany cykl szkoleń. Wolontariuszy czekają jeszcze dokładne badania lekarskie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z harmonogramem, już za kilka tygodni powszechnym obrazkiem będzie widok poznańskiego seniora, który trzyma w swoich ramionach jakiegoś spragnionego uwagi i uczucia noworodka.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat