Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Rodzicielstwo

Ponad 150 mln dzieci na świecie musi pracować

Artykuł

Aż 10% światowej populacji dzieci wykorzystywanych jest jako tania siła robocza.

Ponad150 dzieci pracowac
Autor: pixabay.com

Najnowszy raport UNICEF, tradycyjnie ujawnia szokującą i bardzo smutną prawdę: ponad 150 mln nieletnich z różnych krajów świata nie ma beztroskiego dzieciństwa – musi pracować. Połowa z zatrudnianych w rolnictwie, usługach czy przemyśle dzieci wykonuje na co dzień niebezpieczne i ciężkie prace, narażając przy tym własne zdrowie. Zamiast bawić się i korzystać z uroków z dzieciństwa, nieletni zakasują rękawy, by w pocie czoła pomóc zarobić swoim rodzicom na chleb. Najmłodsze z pracujących dzieci mają tylko 5 lat. Nie wszędzie więc niestety fajnie być dzieckiem.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat