Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Zabawki

Pomysły na prezent na 1. urodziny dla dziewczynki

Artykuł

Większość z nas nie pamięta tych wczesnodziecięcych chwil. Trudno jest nam się przenieść do nich myślami wybierając prezent na roczek. Przy odrobinie kreatywności nie musi to jednak być wyzwaniem.

Pomysl prezent 1urodziny dziewczynka
Autor: pixabay.com

Roczek dla dziecka czy dla rodziców?

Podstawową kwestią wartą przemyślenia jest to, na ile pierwsze urodziny są dla malucha, a na ile dla jego rodziców. Dziecko w tym wieku raczej rzadko potrafi bawić się czymkolwiek samo. Odpada nam więc większość gier i zabawek. Na pewno warto porozumieć się w sprawie prezentu z pozostałymi gośćmi oraz nawet jego rodzicami. Uniknąć dzięki temu możemy powtarzania tych samych prezentów i późniejszych zmartwień rodziców, co zrobić z trzema identycznymi body czy czterema butelkami do mleka. Komunikacja w tej kwestii to klucz gdyż łatwo jest powtórzyć prezent na tym etapie życia dziecka.

Klasyka

Nie ulega wątpliwości fakt, że często najlepsze prezenty, to te najprostsze. Najbardziej klasyczne i oklepane. Dlatego w tej sprawie często przodują ubrania. Ubranek dla dzieci na rynku mamy mnóstwo, od znanych marek po indywidualne krawcowe. Wystarczy tylko wpisać frazę w internet i już wyskoczy nam całe mnóstwo wyników. Na naszej stronie również pojawiały się już artykuły dotyczące ubranek (Jak ubierać dziecko wczesną wiosną? Na cebulkę! oraz Minories - moda dziecięca od KappAhl). Jak wiemy dzieci rosną niezwykle szybko, więc ubrania zawsze będą strzałem w dziesiątkę. Oprócz tego warto pomyśleć o pampersach czy niezbędnych kosmetykach takich jak oliwki. Są tą też rzeczy, które się przydadzą, a rodzice na pewno będą wdzięczni za zrobienie zapasów.

Z myślą o przyszłości

Dobrym pomysłem będzie też zakup zabawki, która może i nie zostanie wykorzystana od razu, ale na pewno będzie uwielbiana przez dziecko w przyszłości. Jeśli myślimy o czymś droższym to również tutaj świetnym pomysłem będzie złożenie się z innymi gośćmi. Takie prezenty jak domek dla lalek, zabawkowa kuchnia czy trampolina na pewno będą wspominane latami i przyniosą sporo wrażeń. Oprócz tego warto pomyśleć o książkach i zabawkach edukacyjnych. Rynek oferuje takie dla dzieci w każdym wieku. Bez wątpienia meble do pokoju dla dzieci ucieszą rodziców i zaspokoją ewentualne braki. Dbanie o prawidłowy rozwój dziecka, również ten intelektualny jest niezwykle ważny więc sprawienie mu zabawkowych instrumentów wpłynie bardzo pozytywnie. No i na koniec ciekawym pomysłem może być rowerek biegowy. O tym dlaczego warto kupić rowerek biegowy możecie przeczytać tutaj. Nie zapomnijmy o klasyce klasyki czyli pluszakach bo choć większość dorosłych na nie narzeka to ciężko wyobrazić sobie bez nich dziecięcych lat. Warto zaopatrzyć się w takie interaktywne, rozwijające różne umiejętności dziecka, lub szumiące, pomagające zasnąć. Cokolwiek z tego wybierzemy, niech poniesie nas dziecięca fantazja.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat