Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Rodzicielstwo

Pomoc rodziny po porodzie

Artykuł

Poród to niezwykły czas dla każdej kobiety. To również okres zmian zarówno psychicznych, jak i fizycznych.

Pomoc rodziny
Autor: pixabay.com

Kiedy pierwsza euforia związana z macierzyństwem opadnie, możesz poczuć się nieco sfrustrowana, przemęczona i niewyspana. Dlatego też pomoc ze strony najbliższych jest bezcenna. Nawet jeśli mama czy teściowa nie mogą wesprzeć Cię fizycznie i odciążyć, również wsparcie emocjonalne jest niezbędne. Dlatego warto w wolnej chwili zatelefonować do bliskiej kobiety, która doskonale wie czym są trudy macierzyństwa.

Ważne jest wsparcie i pomoc ze strony partnera. Jeśli mąż weźmie na siebie dużą część obowiązków, nie ma konieczności prosić mamę o tymczasowe mieszkanie razem z wami. Jeśli jednak uznacie, że jest to niezbędne, spędźcie razem trochę czasu, tylko we troje. Dzięki temu utworzy się między wami intymna, wyjątkowa więź, która pozwoli wam na zbudowanie rodziny.

Jeśli zdecydujesz się na wsparcie mamy/teściowej/babci/siostry/kuzynki pamiętaj o tym, aby nie pozwolić sobie na narzucanie czyjegoś zdania. Słuchaj rad, ale zanim wprowadzisz je do życia przemyśl, czy będą odpowiednie dla twojej metody wychowawczej.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 5/5. Oceniono 1 raz.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat