Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Zdrowie

Polski misjonarz ratował noworodka bez oznak życia

Artykuł

Pochodzący z Polski kapucyn Maciej Jabłoński posłużył za żywy inkubator dla potrzebującego pomocy afrykańskiego dziecka.

Polski misjonarz noworodek
Autor: pixabay.com

Z powodu hipotermii stan zdrowia pewnego noworodka z Republiki Środkowoafrykańskiej był niedawno bardzo kiepski. Nie dawano mu dużych szans na przeżycie. Mimo starań personelu szpitala z miejscowości Ngaoundaye, nie można było skutecznie zwiększyć temperatury ciała dziecka. Wtedy, pracujący na ostrym dyżurze pediatrycznym misjonarz z Polski, wpadł na pomysł, że ogrzeje maluszka własnym ciałem, służąc dziecku za rodzaj żywego inkubatora. Oryginalna metoda medyczna polskiego kapucyna zadziałała. Udało się odpowiednio ogrzać noworodka, dzięki czemu jego szanse na przeżycie znacznie wzrosły. Chłopczyk został ochrzczony. Nadano mu imię: Maciej.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat