Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Podróże

Pokonać chorobę lokomocyjną

Artykuł

Sezon na wyjazdy właśnie się rozpoczyna. Dlatego też warto zadbać o komfort podróży wszystkich pasażerów, a zwłaszcza tych najmłodszych.

Śpiąca dziewczynka
Autor: pixabay.com

Zazwyczaj nieco starsze dzieci cierpią na chorobę lokomocyjną, nazywaną inaczej kinetozą. Dla malucha każda podróż staje się udręką. Jednak problem z chorobą lokomocyjną dotyczy zarówno dłuższych wojaży, jak i wyjazdu do sklepu.

Jak wspomniałam, na kinetozę cierpią nieco starsze dzieci, w wieku kilku lat. Najczęstszymi objawami są zawroty głowy, wymioty, ogólne pogorszenie stanu zdrowia, spadek formy. Częste przystanki są nieuniknione.

Jeśli nudności i wymioty są silne, udaj się do lekarza, który przepisze odpowiednie leki przeciwhistaminowe. Wystarczy podać je maluchowi kilka godzin przed planowana podróżą. Również miejsce siedzenia odgrywa znaczącą rolę: środek tylnej kanapy – to najlepsze miejsce w samochodzie. Zadbaj również o jakość posiłków dziecka. Ciężkostrawne dania są wykluczone, zwłaszcza jeśli za moment trzeba wyruszyć w wielogodzinną podróż. Do picia podawaj niegazowaną wodę mineralną, herbatkę koperkową lub herbatę z imbiru. Poza tym, konieczne jest robienie częstych postojów.

Wyruszając z dzieckiem zmagającym się z kinetozą, musisz być wyposażona w odpowiedni „sprzęt”. Zawsze miej przy sobie specjalny zestaw higieniczny: torebki foliowe, chusteczki nawilżające, pianka do mycia rączek, woda oraz zapasowe ubranko.

Klaudia Kwiatkowska

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
Życzenie

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat