Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Pojazdy. Księga dźwięków” – recenzja

Artykuł

Wspaniała pozycja dla najmłodszych fanów motoryzacji!

Brum brum brum pojazdy
Autor: Materiały prasowe

Świat dzieci, przynajmniej na początku, pełen jest dźwięków i onomatopei. Maluchy poznają swoje otoczenie wszystkimi zmysłami, ale to właśnie dźwięki są dla nich najbardziej atrakcyjne. Już niespełna roczne dzieci bardzo chętnie naśladują odgłosy zwierząt, instrumentów, pojazdów. Wydawnictwo Babaryba, dzięki recenzowanej przeze mnie książeczce, w interesujący sposób pokazuje maluchom świat, zachęcając tym samym do powtarzania i ćwiczeń aparatu mowy.

„Pojazdy. Księga dźwięków” to pozycja dla maluchów, które już wkraczają w świat dźwięków i zaczynają interesować się tym, co wokół nich. Książeczka liczy ok. 30 stron, została wydana na grubym kartonie, który jest dużo odporniejszy na zniszczenia niż zwykły papier. W książeczce znajdziemy aż piętnaście rozkładówek z pojazdami i dźwiękami, które one wydają. Rysunki są iście dziecięce, ale też dynamiczne; na każdym z nich coś się dzieje. W karetce pani sanitariuszka opatruje chorego; w tramwaju ludzie życzliwie witają się i uśmiechają do siebie, na motorze pani ciągnie za sobą długi szalik, za traktorem biegną myszki.

Dzieci dzięki książeczce poznają aż 15 pojazdów m.in. traktor, samochód, motor, parostatek, samolot, traktor, tramwaj, pociąg, a nawet rakietę! Dźwięki, które wydają niektóre pojazdy, są naprawdę zabawne i z pewnością wywołają uśmiech u niejednego malca.

Książeczką można bawić się na wiele sposobów. Można ją po prostu przeglądać lub zachęcać malca do powtarzania poszczególnych dźwięków. Nieco starsze dziecko można prosić o pokazywanie innych elementów na ilustracjach. Gdzie są myszki? Gdzie w książeczce ukrył się kotek? Kto trzyma balonik? Jakie dźwięki wydaje piesek? Co wiezie pan w koszyku? Ile osób podróżuje w tramwaju?

„Pojazdy. Księga dźwięków” przypadła do gustu zarówno mojemu młodszemu, jak i starszemu synkowi. Uwielbiają ją oglądać, pokazywać różne elementy, przynosić ze swojego pokoiku takie same pojazdy. Oni naprawdę cieszą się tą książeczką. Jestem przekonana, że ta pozycja przypadnie do gustu wszystkim małym fanom motoryzacji. Moi są nią zachwyceni! Polecam z całego serca!

Iga Kowalczyk, Marc Marra, „Pojazdy. Księga dźwięków”, Babaryba, Warszawa, 2021

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat