Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Podatek od drogiego prezentu komunijnego

Artykuł

Sporo rodziców dzieci komunijnych zapomina, że spoczywa na nich obowiązek uiszczenia podatku od kosztownych upominków, jakimi została obdarowana ich pociecha.

Podatek prezent komunia
Autor: pixabay.com

Aby nie narazić się skarbówce, warto sprawdzić, czy prezenty komunijne naszych dzieci nie podlegają przypadkiem opodatkowaniu. Gdy nie dopełnimy tego obowiązku, spotkać nas bowiem mogą nieprzyjemne konsekwencje prawne. Urzędnicy zaś bardzo łatwo i szybko mogą dowiedzieć się, co otrzymało nasze dziecko z okazji I Komunii Świętej. Wystarczy, że przejrzą profile danego podatnika i jego rodziny na portalach społecznościowych. Pełno przecież na nich zazwyczaj zdjęć komunijnych prezentów.

Warto wiedzieć, że komunijne upominki klasyfikowane są w prawie podatkowym jako darowizna. Istnieje szereg zwolnień, dzięki którym nie trzeba płacić fiskusowi podatku od prezentów. Warto zapoznać się z obowiązującymi w Polsce przepisami podatkowymi, sprawdzić ceny gadżetów, które stały się własnością naszej pociechy oraz stopnie pokrewieństwa darczyńców, tak aby uniknąć w przyszłości kary finansowej nałożonej na nas przez urząd skarbowy. Gdy nie dopełnimy bowiem tego obowiązku, możemy to niedopatrzenie boleśnie kiedyś odczuć po kieszeni.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat