Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Dziadkowie

Po co nam dziadkowie?

Artykuł

Relacje między tymi dwoma pokoleniami są bardzo ważne dla obu stron. Starszyzna może zaoferować bardzo dużo swoim wnukom i nie chodzi tutaj o zabawki czy słodycze. Mogą dać znacznie więcej, coś co jest bezcenne.

Babcia z wnukami
Autor: pi

Co dziadkowie mogą dać swoim wnukom

  • Miłość – dla dziadków wnuk jest bardzo ważną osobą w ich życiu. Niezależnie ilu ich jest, każdego kochają w takim samym stopniu. Posiadają ogromne pokłady cierpliwości – wiele potrafią wybaczyć i nie są zbytnio wymagający. Nie oznacza to, że nie zachęcają i kibicują swoim wnukom, wręcz przeciwnie.
    Ciekawe historie – są skarbnicą wiedzy. Mogą snuć opowieści o czasach, które dawno minęły, np. czasy PRL-u. Poza tym znają szereg opowiadań, historyjek, rymowanek, zabaw, które dzieciaki uwielbiają słuchać.
  • Zainteresowanie – są doskonałymi słuchaczami. Dla nich wnuczek jest kimś bardzo ważnym, dlatego normalne jest, że się nim interesują. W związku z tym są dobrymi słuchaczami i dobrymi towarzyszami do rozmów. Potrafią mądrze doradzić i wiedzą, kiedy dziecko chce się tylko wygadać. Pamiętają istotne momenty i wydarzenia w życiu wnuka.
  • Ważne życiowe lekcje – z racji swojego wieku i doświadczenia życiowego, wiedzą co jest najważniejsze, „znają się” na ludziach. Przede wszystkim uczą rozwiązywać problemy, dystansu do ludzi, szanują tradycję i dotrzymują słowa. Rodzina jest dla nich najważniejsza.
  • Odrobinę magii – nie da się ukryć, że dziadkowie to prawdziwa skarbnica wiedzy. Nic zatem dziwnego, że w zanadrzu posiadają „magiczne” sposoby na katar, stłuczone kolano czy bójkę w piwnicy. Potrafią również zrobić coś z niczego.
  • Frykasy – nie mówimy tutaj o słodyczach i niezdrowym jedzeniu. Nie da się ich oszukać, bo doskonale wiedzą, co jest dla maluchów najważniejsze. Lubią celebrować chwile związane ze spędzeniem czasu z rodziną, dlatego też uczą dobrych nawyków żywieniowych: papierówki prosto z drzewa, kluski z domowymi przetworami czy niedzielny rosół, który nigdzie nie smakuje tak wspaniale, jak u nich.
  • Poczucie bezpieczeństwa – są gotowi zrobić dosłownie wszystko dla swoich wnuków. Odbiorą z przedszkola na drugim końcu miasta, poczytają bajkę do snu, zabiorą na wakacje, pomogą narysować kota, itp. Są doskonałymi doradcami, obrońcami, można na nich liczyć w każdej sytuacji, nawet jeśli mieszkają daleko.

Klaudia Kwiatkowska

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat