Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Zdrowie

Pływanie niemowląt

Artykuł

Dla wielu rodziców wyjście z niemowlęciem na basen wydaje się być czymś niebezpiecznym. Zapominamy jednak, że woda była jego naturalnym środowiskiem przez 9 miesięcy!

Plywanie niemowlat
Autor: pixabay.com

Warto z maluchem udać się na basen jak najszybciej, gdyż do 6 miesiąca maluchy mają jeszcze naturalny odruch pływania i nie boją się wody. Jest wiele szkół pływania dla niemowląt i ich mam. Warto udać się do nich i nie zaczynać przygody z wodą na własną rękę, gdyż możemy wtedy malcowi zaszkodzić.

Podczas zajęć malcem zajmuje się, oczywiście, rodzic. Dziecko musi czuć się bezpiecznie, a z nikim nie będzie mu lepiej niż z własną mamą (lub tatą). Przed wyjściem na basen warto pamiętać o kilku ważnych rzeczach:

  • Nie przekarmiaj dziecka przed zajęciami (niech maluch zje godzinę przed basenem);
  • Zaopatrz się w specjalne pieluchy do pływania dla niemowląt;
  • Przed wejściem na basen obmyj malucha wodą;
  • W trakcie pływania i w ogóle całego pobytu na basenie przytulaj swoje dziecko! To ułatwi mu przyzwyczajenie się do środowiska wodnego;
  • Zanurzaj niemowlę w wodzie powoli i stopniowo;
  • Pozwalaj swojemu dziecku na rozglądanie się; na leżenie w wodzie – ma to być relaks, a nie coś stresującego!

Pływanie z niemowlęciem ma wiele zalet m.in. buduje więzi między rodzicami a dzieckiem, wspomaga koordynacje ruchową i stymuluje rozwój ruchowy malucha. Regularne wizyty na basenie sprawiają, że dziecko rozwija się szybciej niż rówieśnicy i na dodatek jest szczęśliwe i zrelaksowane – maluchy uwielbiają zabawy na basenie! Pływanie jest również sprzymierzeńcem tych dzieci, które borykają się z problemami kostno – stawowymi.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 5/5. Oceniono 1 raz.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat