Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Prawo

Płatny urlop po poronieniu

Artykuł

W Nowej Zelandii przyjęto właśnie ustawę gwarantującą trzy dni wolnego od pracy dla kobiet, które straciły dziecko w wyniku poronienia.

Platny urlop po poronieniu
Autor: freepik

Nowozelandzki parlament uznał niedawno oficjalnie, że poronienie oznacza dla ciężarnej kobiety i jej partnera utratę szczególnie bliskiej osoby. Aby ułatwić obywatelom przeżycie żałoby po utracie potomka, przegłosowano ustawę, na mocy której kobiecie po poronieniu oraz jej partnerowi przysługiwać będzie trzy dni płatnego wolnego od wykonywania obowiązków zawodowych. Nowe przepisy zostaną wprowadzone już w przyszłym tygodniu. Tym samym Nowa Zelandia będzie drugim krajem na świecie, zezwalającym na to, aby pracownik mógł poprosić o urlop po wystąpieniu poronieniu. Takie regulacje prawne obowiązują już bowiem w Indiach.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
Między nami żywiołami Miss Kraken

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat