Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Planujesz ciążę? Unikaj słońca!

Artykuł

Australijscy naukowcy twierdzą, że promienie UV mogą zaszkodzić nie tylko przyszłej mamie, ale również kobiecie starającej się o dziecko.

Ciężarna
Autor: pixa

Badacze z Uniwersytetu Queensland w Australii zaobserwowali, że u kobiet w wieku rozrodczym, nadmierny kontakt ze słońcem szkodzi w poczęciu potomka. Związane jest to ze spadkiem stężenia kwasu foliowego w organizmie, nawet o 20%! W badaniu brały udział kobiety w wieku 18-47 lat. Najbardziej ryzykują kobiety, które przebywają na słońcu w momencie, gdy promieniowanie UV jest najbardziej intensywne - czyli między godziną 10 a 15. Co więcej, nie stosują wtedy odpowiedniej ochrony przed słońcem.

Kwas foliowy jest bardzo ważnym składnikiem dla kobiet w ciąży i tych planujących zajście w ciążę. W ogromnym stopniu chroni przed poronieniem i wadami rozwojowymi płodu (np. rozszczepem kręgosłupa). Gdzie jest go najwięcej? Przede wszystkim w warzywach liściastych (głównie w szpinaku), roślinach strączkowych i owocach cytrusowych. Można go również zażywać w formie suplementu diety.

Klaudia Kwiatkowska

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat