Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Ciąża » Płeć dziecka

Planowanie płci dziecka z chińskim kalendarzem

Artykuł

Jeśli chcesz wiedzieć, czy spodziewasz się syna czy córki zanim będzie widoczne na USG, warto użyć chińskiego kalendarza płci, który ma prawie 700 lat i sprawdza się prawie zawsze.

Kalendarz
Autor: pixabay.com

Co to takiego?

Metoda ta pochodzi z Pekinu i jest to jedną z najstarszych metod planowania płci dziecka, znana już 700 lat temu. Do dnia dzisiejszego cieszy się ogromna popularnością pośród przyszłych rodziców. Jego głównym założeniem jest to, że płeć dziecka można zaplanować na podstawie dwóch czynników: wieku matki i miesiąca zapłodnienia.

Jaka jest gwarancja, że taka metoda działa?

Chińczycy twierdzą, że jest ona skuteczna w 95%. Według amerykańskich naukowców, którzy zbadali taki sposób poczęcia, skuteczność wynosi 85%. Jeśli chodzi o rodziców, którzy praktykowali ten sposób, zdania są podzielone i różnie się sprawdza.

Jak to funkcjonuje?

By odczytać płeć dziecka z chińskiego kalendarza wystarczy podać wiek matki w danym czasie (lata skończone) oraz miesiąc poczęcia. Na takiej podstawie mieszkańcy Pekinu stworzyli kalendarz płci, którego możemy używać do dziś. Warto wziąć pod uwagę, że taki terminarz ma na celu służyć przede wszystkim rozrywce przyszłym rodzicom, ale nie jest metodą medyczną.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat