Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Plamienie w I trymestrze ciąży

Artykuł

Plamienie w ciąży jest dość powszechnym problemem. Jeśli nie jest obfite i nie towarzyszą mu inne objawy, nie oznacza nic groźnego.

Plamienie i trymest
Autor: pixabay.com

Jak wiadomo, w czasie ciąży kobieta nie miesiączkuje. Zdarza się jednak, że u ciężarnej pojawia się plamienie, a to już może wywołać niepokój przyszłej mamy. Warto pamiętać, że plamienie jest czymś naturalnym i związane jest ze zmianami, które zachodzą w organizmie młodej mamy.

Plamienie najczęściej pojawia się w I trymestrze ciąży. Jedną z najczęstszych przyczyn plamienia na początku ciąży jest proces zagnieżdżania zarodka. To krwawienie pojawia się, gdy w trakcie implementacji zarodka uszkodzona zostaje ściana naczynia krwionośnego. Plamienie to ma zazwyczaj jasnoczerwoną barwę. Wiele kobiet nie kojarzy nawet tego faktu z ciążą, gdyż najczęściej jeszcze o niej nie wiedzą. Plamienie mogą wywołać też różne stany zapalne, które pojawiają się na wskutek infekcji pochwy lub dróg moczowych. Należy wtedy udać się do ginekologa.

Czasem plamienie pojawia się po odbyciu stosunku seksualnego. Oznacza to, że narządy rodne są wyjątkowo wrażliwe i po prostu podczas stosunku dochodzi do ich podrażnienia. Wtedy również najlepiej zgłosić się do lekarza, który sprawdzi, co jest powodem plamienia i zaleci ewentualne środki zaradcze.

Zdarza się, że plamienie ma kolor brunatny i towarzyszą mu bóle w dole brzucha. Wtedy najczęściej oznacza to ciążę pozamaciczną. Trzeba ją jak najszybciej usunąć, gdyż zagraża ona życiu i zdrowiu matki.

Niepokój powinno wzbudzić również obfite krwawienie, któremu towarzyszą silne skurcze w dole brzucha. Najprawdopodobniej jest to poronienie, z którym również należy jak najszybciej zgłosić się do szpitala.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 4.6/5. Oceniono 1 raz.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat