Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Rodzicielstwo

Pijane matki w kujawsko-pomorskim

Artykuł

Dzięki monitoringowi miejskiemu w Wąbrzeźnie przyuważono dwie zataczające się kobiety, w których komendant Straży Miejskiej rozpoznał matki dzieci, które odwiedzał niedawno razem z pracownikami MOPS.

Pijane matki kujawsko pomorskie
Autor: pixabay.com

Pod koniec maja 2016 roku komendant Straży Miejskiej w Wąbrzeźnie Krzysztof Grzybek zaobserwował na kamerach dziwnie zachowujące się dwie młode kobiety. Panie zataczały się, posuwały do przodu niepewnym krokiem, a jedna z nich raz po raz kładła się na jezdni i z niej wstawała. Funkcjonariusz doszedł do wniosku, że obie znajdują się pod wpływem alkoholu. Po dokładnym przejrzeniu nagrania, rozpoznał w nich matki, które korzystały z pomocy społecznej i którym składał jakiś czas temu wizytę kontrolną. W skutek nieodpowiedzialnego zachowania opiekunek małoletnich, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wąbrzeźnie postanowił zamienić w tym konkretnym przypadku fundusze otrzymywane z programu 500 plus na pomoc rzeczową tak, aby mieć pewność, że państwowe pieniądze nie będą wydawane na alkohol. Decyzja tej instytucji wymusi na przyłapanych młodych matkach przedstawianie wykazu niezbędnych produktów dla dzieci oraz miejsc, w których planuje się ich zakup. Ma też na celu zadbanie o interesy małoletnich, dla których program 500 plus został przecież ustanowiony.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 5/5. Oceniono 1 raz.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat