Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Pierwsza Komunia – kilka cennych wskazówek

Artykuł

Pierwsza Komunia Święta jest ważnym wydarzeniem w życiu dziecka, które zapamięta do końca życia. Zadbaj, by te wspomnienia były pozytywne.

Chłopczyk ze świecą
Autor: pix

Pamiętaj, że tego dnia główną gwiazdą jest dziecko. Dlatego też nie rób nic na pokaz i spraw, żeby ta uroczystość upłynęła w miłej, rodzinnej atmosferze. Do samych przygotowań podejdź z rozwaga i opanowaniem, a unikniecie stresujących sytuacji. Oto kilka pomocnych wskazówek.

Suknia czy alba

Jeśli twoja córka od zawsze marzyła o bajkowej sukni księżniczki, zaś w parafii obowiązuje skromna alba, musisz wykazać się rozwagą. Spokojnie wyjaśnij, że Pierwsza Komunia to nie rewia mody, a liczy się wymiar duchowy. Być może na początku nie będzie łatwo, ale wytrwałość popłaca.

Przyjęcie

Zastanawiasz się jak zorganizować przyjęcie, by uczestniczyli wszyscy ważni członkowie rodziny, a z drugiej strony nie zrujnować domowego budżetu? Wcale nie musisz wyprawiać ekskluzywnego i wystawnego balu. Nie trzeba również przesadzać z ilością i jakością dań. Jeżeli kościelna uroczystość kończy się koło południa, możesz podjąć gości wczesnym obiadem, zaś po południu zaserwować słodki podwieczorek.

Alkohol

To temat sporny. Jedni są zwolennikami bezalkoholowego przyjęcia, inni zaś preferują niewielkie ilości wina serwowanego do obiadu. Najważniejsze to kierować się dobrem dziecka, dlatego też warto rozważyć wszystkie plusy i minusy i podjąć rozsądną decyzję.

Pamiętaj kto jest najważniejszy

To szczególny dzień dla ośmiolatka, dlatego też postarajcie się, aby to on był w centrum uwagi. Najlepiej posadzić go na honorowym miejscu przy stole. Dodatkowo można ozdobić jego miejsce, by jeszcze bardziej się wyróżniało. Poza tym, wciągaj dziecko do rozmów z dorosłymi, interesuj się nim, chwal i przytulaj częściej niż zwykle. Staraj się ograniczyć trudne tematy, o których maluch nie będzie wiedział, np. o polityce, które dla dorosłych są bardzo emocjonujące.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat