Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Zdrowie

Pielęgniarka przez pół roku udawała, że szczepi dzieci

Artykuł

Włoska pielęgniarka pozorowała szczepienia na 500 dzieciach, nie wykonując ich w rzeczywistości. Fiolki ze szczepionkami wyrzucała.

Pielegniarka udawala ze szczepi dzieci
Autor: pixabay.com

We włoskim Treviso wybuchł skandal po tym, jak okazało się, że jedna z pracujących tam pielęgniarek, przez ponad pół roku udawała, że szczepi dzieci. Prawda wyszła na jaw, gdy współpracownicy kobiety zaczęli się zastanawiać, jak to możliwe, że żaden z maluchów, których przyjmowała, nie zapłakał po otrzymaniu wkłucia igłą. Okazało się, że wykonująca immunizację pielęgniarka, nie podawała wcale maluchom szczepionek, a zawartość fiolek wylewała. Aby nie wzbudzać podejrzeń, każde rzekome szczepienie rejestrowała w dokumentacji medycznej. Pacjenci, wobec których istnieje podejrzenie, że nie zostali zaszczepieni, wzywani są do placówek sanitarnych w Treviso. Pracownicy włoskiej służby zdrowia dopilnują, aby tym razem dzieci otrzymały odpowiednią dawkę szczepionki. W sprawie zachowania pielęgniarki toczy się postępowanie dyscyplinarne. Możliwe, że kobieta stanie w przyszłości przed sądem.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 3.4333333333333/5. Oceniono 3 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat