Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Zdrowie

Partia popularnego leku dla małych dzieci wycofana z obrotu

Artykuł

Główny Inspektorat Farmaceutyczny zdecydował o wycofaniu z rynku syropu Pediprofen 20 ml, o numerze serii: J01 i dacie ważności: grudzień 2018.

Pediprofen
Autor: Materiały prasowe

Z powodu braku spełniania warunków czystości mikrobiologicznej przez lek przeciwgorączkowy i przeciwbólowy dla niemowląt i małych dzieci o nazwie Pediprofen, produkt ten wycofano z obrotu. Wprawdzie przeprowadzone badania nie wykazały, że partia syropu JO1 z datą ważności: grudzień 2018, stanowi poważne zagrożenie dla życia i zdrowia dzieci, ale ze względu na odstępstwo produktu od wzorca leku i ewentualne skutki uboczne, które mogą wystąpić po spożyciu medykamentu, nabywcy leku Pediprofen 20 ml, proszeni są o zwrot tego środka leczniczego do aptek. Z racji tego, że do kupna tego medykamentu nie potrzeba recepty, może się on znajdować w wielu polskich domach. Warto więc zwrócić uwagę na numer posiadanej partii nabytego syropu i zaprzestać jego podawania, jeśli okaże się ona zgodna z numerem wskazanym do wycofania przez Główny Inspektorat Farmaceutyczny.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat