Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Pamiętnik Jadzi, czyli wakacje u Baby Jagi” – recenzja

Artykuł

Spędzenia wakacji u babci nie może doczekać się wiele dzieci. Nie wszystkie jednak mogą się pochwalić tak niezwykłą babcią.

Pamietnik jadzi
Autor: Materiały prasowe

Jadzia ma dziesięć lat. Nie jest pupilkiem nauczycieli, czego najlepszym przykładem jest to, że za nieprzykładanie się do nauki w trakcie roku szkolnego dostała specjalne zadanie na czas wakacji – miała prowadzić pamiętnik. Dla dziewczynki, która żyje przygodą, regularne prowadzenie zapisków to okrutna kara. Jadzia jednak robi co może, by sprostać temu zadaniu, a dzięki temu my możemy śledzić jej poczynania.

Na czym polega niezwykłość tego dziewczęcego pamiętnika? Przede wszystkim na tym, że Jadzia pochodzi z bardzo niecodziennej rodziny – jest bowiem wnuczką Baby Jagi. Tak, tak… Możliwe, że słyszeliście o niej przy okazji innych bajek. Cóż, dzięki zapiskom naszej bohaterki może się okazać, że czarownica nie jest taka straszna jak ją malują. Jadzia ma głowę pełną pomysłów. Postanawia na przykład pójść w ślady Baby Jagi. Tylko od czego zacząć? Dziewczynka próbuje między innymi przyłapać babcię na legendarnym lataniu na miotle.

„Pamiętnik Jadzi, czyli wakacje u Baby Jagi” to bardzo przyjemna, lekka lektura, dostosowana do młodszych czytelników. Krótkie rozdziały, wiernie oddające charakter pamiętnika, sprawiają, że czytanie zapisków Jadzi nie nuży, a sposób narracji budzi sympatię dla młodej bohaterki. Książka z pewnością przypadnie do gustu rówieśnikom wnuczki Baby Jagi (a więc dziesięciolatkom), ale grono czytelników z pewnością będzie miała szersze. Pozytywna energia, jaka bije z tej książeczki, sprawia, że nawet traktując ją jako opowieść na dobranoc i czytając ją dziecku, dość ciężko się od niej oderwać.

Dominika Tabernacka, autorka książeczki, stworzyła bardzo wiarygodną lekturę. Jadzia pisze i myśli jak dziesięciolatka, ma problemy dziesięciolatki i taką rozbrajającą dziecięcą fantazję. Jak na książkę o Babie Jadze, jest w tej historii coś magicznego, co nie pozwala się na nią złościć czy jej nie lubić.

„Pamiętnik Jadzi, czyli wakacje u Baby Jagi” to opowieść nie tylko na wakacje, choć w tym okresie polecana szczególnie. Być może stanie się inspiracją dla innych dzieci do pisania swojego pamiętnika i przezywania przygód i odkrywania niezwykłych aspektów swoich zwykłych (z pozoru) rodzin.

Dominika Tabernacka „Pamiętnik Jadzi, czyli wakacje u Baby Jagi”, Novae Res, Gdynia, 2018 r.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat