Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Palmy na biegunie północnym” – recenzja

Artykuł

Opowieść o zmianie klimatu; o tym, jaki wpływ na środowisko mają ludzie oraz o różnych przyrodniczych ciekawostkach.

Palmy na biegunie polnocnym
Autor: Materiały prasowe

Przyroda to niezbędny i jeden z najważniejszych elementów życia ludzi. Już od najmłodszych lat kształtuje się naturalna potrzeba obcowania z przyrodą. Obserwacja świata roślin, zwierząt i wszelkich zmian zachodzących w środowisku, a także uczestniczenie w tym, stanowi nieodzowny element prawidłowego funkcjonowania dzieci. Wszystkie walory, które oferuje przyroda, pobudzają wyobraźnię, pomagają rozbudzić zmysły, dają dużo radości, bezpieczeństwa i beztroski.

„Palmy na biegunie północnym. Wielka opowieść o zmianie klimatu” autorstwa Marca ter Horsta to lektura, która powinna znaleźć się w zbiorach każdego dziecka. Ta książka to skarbnica wiedzy dotycząca zmiany klimatu. Opowiada m.in. o tym, dlaczego dinozaury wyginęły, jak ze słojów drzewa wykonać kij hokejowy, o ratowaniu czekolady przez meteorologów, o znikających muszelkach, o tym, jak drzewa ratują życie, o tym, że samoloty latają na tłuszczu do smażenia frytek. A wszystko to okraszone jest ogromną ilością prostych obrazków wykonanych przez Wendy Panders.

Treść książki porusza niezwykle ciekawe tematy, nad którymi głowi się niejedno dziecko, a nawet dorosły. W przyjemny sposób przedstawia zmiany klimatyczne zachodzące w środowisku, wpływie człowieka na przyrodę, udziale zwierząt i roślin. Tłumaczy rolę, jaką odgrywa zachowanie i styl życia ludzi na naturę. Mówi o tym, jak wspólnymi siłami należy dbać o planetę i jak pomagać jej indywidualnie. Wymienia czynności, które sprawią, że świat będzie bardziej zadbany. Uczy szacunku do przyrody. Pozwala znaleźć odpowiedzi na wiele nurtujących pytań. Ponadto dużym plusem są cieszące oko rysunki. W zabawny, ale i edukacyjny sposób obrazują treść, pomagając ją zrozumieć i zapamiętać. Rozdziały są podzielone i uporządkowane, ułatwiając przyswojenie wiedzy.

Podsumowując, bardzo się cieszę, że mogłam poznać tak wartościową publikację. Jest przyjemna, zabawna i prosta sama w sobie, a jednocześnie ogromnie pożyteczna. Edukacja przyrodnicza w takiej formie to czysta radość! Polecam wszystkim rodzicom i ich pociechom!

Marc ter Horst, „Palmy na biegunie północnym. Wielka opowieść o zmianie klimatu”, Wydawnictwo Nasza Księgarnia, Warszawa 2020

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat