Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Opowiem ci mamo, co robią konie” – recenzja

Artykuł

Wspaniała propozycja dla miłośników tych pięknych i dostojnych zwierząt.

Co robia konie
Autor: Materiały prasowe

Kląskanie było jednym z pierwszych dźwięków, który zaczął naśladować mój (teraz już) dwuletni synek. Gdy przechodziliśmy niedaleko stadniny, oczu nie mógł oderwać od koni, które wesoło hasały po łące. Cieszył się, klaskał w dłonie i pokazywał je paluszkiem. Dziś koniki należą do jego ulubionych zwierzątek. Uwielbia oglądać je w różnorakich książeczkach, bawić się farmerem i jego zwierzątkami oraz maskotkami – konikami. Gdy zobaczyłam tę pozycję w nowościach Naszej Księgarni, wiedziałam już, że ta książka będzie musiała znaleźć się w naszej biblioteczce.

Książka „Opowiem ci mamo, co robią konie” jest kolejną pozycją z serii. Została przepięknie wydana, z ogromną dbałością o detale. Zarówno oprawa, jak i strony są twarde, dlatego też są nieco odporniejsze na dziecięce użytkowanie (co nie oznacza, że niezniszczalne). Teksty są króciutkie (najczęściej 3-4 wersowe) i rymowane; większość stron zajmują piękne ilustracje, którymi nie sposób się nie zachwycać. Książeczka przedstawia, w dużym skrócie (dostosowanym do najmłodszego czytelnika), historię koni; różne gatunki tych pięknych zwierząt (nawet bardzo rzadkie tj. zebryny, konie Przewalskiego czy tarpany); ich zwyczaje i najulubieńsze przysmaki. Mały czytelnik będzie mógł zajrzeć także do stajni, dowiedzieć się więcej o jeździectwie oraz o przygotowaniach do zawodów. Pośród wszelkiej maści koników i kucyków znajdzie się również miejsce dla takich egzotycznych gatunków jak pegazy czy przesłodkie jednorożce.

Ta fantastyczna książeczka to nie tylko kompendium wiedzy o koniach dla malucha, to nie tylko cieszące oko kolorowe rysunki – to przede wszystkim moc zabawy! Autorki tej książeczki maksymalnie wykorzystały zarówno jej przestrzeń, jak i potencjał. Na każdej stronie na najmłodszych czytelników czekają różne zagadki, łamigłówki, a nawet… gra planszowa dla całej rodziny! Dziecko może razem z rodzicami wskazywać różnice pomiędzy obrazkami, znajdować ukryte przedmioty czy liczyć zwierzątka, ćwicząc tym samym swoją spostrzegawczość oraz nabyte umiejętności. Nauka odbywa się tu przez zabawę, spontanicznie, w aurze radości. Dla poznającego świat malucha nie ma nic lepszego.

Mój dwulatek jest książeczką zachwycony. Odkąd „Opowiem ci mamo, co robią konie” trafiła do naszego domu, oglądamy ją przynajmniej dwa razy dziennie. Pawełek uwielbia przyglądać się ilustracjom i pokazywać paluszkiem rzeczy, które ja nazywam. Jest dopiero na etapie uczenia się mowy, więc jeśli słowo składa się z sylab, które zna, stara się je powtarzać; trudniejsze wyrazy zapamiętuje, ale jestem pewna, że z czasem i je będzie starał się wymówić.

„Opowiem ci mamo, co robią konie” to fantastyczna pozycja dla mniejszych i dla większych miłośników koni, jednak najfajniejsza jest wtedy, gdy ten mały i ten całkiem duży miłośnik czytają ja razem. Polecam!

Ewa Poklewska – Koziełło, Izabela Mikrut, „Opowiem ci mamo, co robią konie”, Nasza Księgarnia, Warszawa, 2021.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat