Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Ochroniarz z Biedronki reanimował nieprzytomne dziecko

Artykuł

Brawo dla pracownika ochrony ze sklepu w Zabrzu! Mężczyzna uratował życie 14-letniemu chłopcu, który niespodziewanie stracił przytomność.

Ochroniarz biedronka reanimacja
Autor: freepik

Coraz głośniej w mediach o pomocy, jakiej kilka dni temu nieprzytomnemu nastolatkowi udzielił pan Piotr Ligus, ochroniarz z zabrzańskiej Biedronki. Do zdarzenia doszło w minioną środę. Patrolujący okolice sklepu mężczyzna zauważył leżącego na dawnym wale kolejowym chłopca, który nie wykazywał funkcji życiowych. Gdy pan Piotr podszedł bliżej, jego uwagę zwróciła twarz dziecka. Była fioletowo-sina. Ochroniarz bez zwłoki rozpoczął resuscytację krążeniowo-oddechową. W udzielaniu pierwszej pomocy ma na szczęście spore doświadczenie. Pracował  kiedyś bowiem zarówno w policji, jak i w straży miejskiej. Po nastolatka przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Chłopiec trafił do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Jego stan jest nadal ciężki. 

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat