Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Ochota na seks w ciąży

Artykuł

Mogłoby się wydawać, że kobieta spodziewająca się dziecka nie będzie miała ochoty na miłosne igraszki. Początkowo mdłości i wymioty, a później rośnięcie brzucha może skutecznie utrudniać współżycie.

Ochota seks ciaza
Autor: pixabay.com

Są jednak kobiety, które w ciąży przeżywają najlepszy (pod względem seksualnym) okres swojego życia.

W pierwszym trymestrze ciąży, kiedy okazuje się, że kobieta zostanie mamą, ochota na seks może być nieco mniejsza. Po pierwsze pojawia się lęka przed poronieniem, a po drugie bardzo często ciężarną męczą bóle głowy, wymioty, mdłości. Wtedy łóżko kojarzy się jej tylko ze snem (a niektóre ciężarne potrafią bardzo długo spać), nie z seksem, który może zejść na dalszy plan. Jeżeli zaś ciężarna nie odczuwa żadnych dolegliwości, nie ma żadnych przeciwskazań do rezygnacji ze zbliżeń.

Wiele przyszłych mam natomiast odczuwa niepohamowany apetyt na seks w II trymestrze. O ile w I trymestrze seks przegrywał z sennością i mdłościami, o tyle w II wszystko ulega zmianie. Kobieta czuje się wtedy zazwyczaj bardzo dobrze, a ochota na seks wzrasta. Dzieje się tak ponieważ narządy płciowe stają się bardziej ukrwione, a co za tym idzie wzrasta kobieca wrażliwość na pieszczoty. Wejście do pochwy staje się węższe, dzięki czemu doznania seksualne są jeszcze mocniejsze. Dodatkowo zwiększa się nawilżenie pochwy, a dotąd obolałe piersi przestają być dokuczliwe.

Zdarza się, że kobiety, które nie miały orgazmów lub duży problem z ich osiągnięciem, teraz przeżywają je po raz pierwszy. Dodatkowo kobieta bardzo często odkrywa nowe strefy erogenne w swoim ciele np. w pachwinach czy za uszami.

Bardzo często mężczyźni są wręcz zachwyceni wyglądem swoich partnerek w ciąży. Zaokrąglający się brzuch wygląda bardzo seksownie, a ciemniejsze i większe brodawki sutkowe działają na płeć przeciwną bardzo podniecająco.

Najtrudniejszy pod względem seksualnym jest III trymestr. Kobieta czuje się wtedy ociężała, często trudno jej złapać oddech; męczą ją zgagi i chęć ciągłego oddawania moczu. Dodatkowo lęk przed przedwczesnym porodem sprawia, że przyszłe mamy powstrzymują się od seksu. Jednak jeśli ciąża przebiega prawidłowo, nie należy rezygnować z seksu. Warto jednak zmienić przyzwyczajenia seksualne i wybierać pozycje, które nie gniotą brzucha np. na boku lub na jeźdźca. Seks można zastąpić pieszczotami. Bardzo ważne jest, aby być ze sobą, okazywać wzajemną miłość i czułość.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 4.7/5. Oceniono 1 raz.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat