Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia

Obowiązkowy test dla ciężarnych?

Artykuł

Ministerstwo Zdrowia nosi się z zamiarem wprowadzenia obowiązkowego testu, ułatwiającego odpowiedź na pytanie, czy przyszła matka zagrożona jest depresją.

Uderzyl okradl ciezarna
Autor: pixabay.com

Szacuje się, że co ósma ciężarna wykazuje podatność na zapadnięcie na depresję okołoporodową. Statystyki te na tyle zaniepokoiły pracowników Ministerstwa Zdrowia, że trwają prace nad zobligowaniem kobiet ciężarnych do wypełnienia ankiety, która pomoże specjalistom wskazać, czy dana przedstawicielka płci pięknej wykazuje podatność na depresję. Wprowadzenie takiego testu ułatwiłoby odpowiednie diagnozowanie kobiet w ciąży i przyspieszyłoby rozpoczęcie terapii. Jeśli propozycja Ministerstwa wejdzie w życie, znajdzie się ona w nowych standardach opieki okołoporodowej, które mogą wejść w życie już za kilka miesięcy.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat