Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Zdrowie

Obowiązkowe szczepienia przeciwko pneumokokom

Artykuł

Podpisane niedawno rozporządzenie ministra zdrowia wprowadza obowiązkowe szczepienia najmłodszych przeciwko pneumokokom już od stycznia 2017 roku.

Mity szczepienia
Autor: pixabay.com

Ministerstwo zdrowia od początku przyszłego roku będzie finansować szczepienia dzieci przeciwko pneumokokom. Nowymi przepisami zostaną objęte już noworodki, które przyjdą na świat 1 stycznia 2017 roku. Zmiany w prawie spowodowane są tym, że resort zdrowia zwrócił uwagę, że pneumokoki są najczęstszą pozaszpitalną przyczyną zakażeń układu oddechowego, sepsy, zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych, zapalenia płuc, spojówek, stawów itp. Ilość dzieci ulegających inwazyjnej chorobie pneumokokowej stale się zwiększa. Obowiązkowe szczepienia mają odwrócić ten trend i zapobiegać poważnym problemom zdrowotnym u najmłodszych. Silne zakażenia bakteryjne mogą prowadzić nawet do zgonu dziecka. Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł nie miał więc wątpliwości, że wprowadzenie szczepień przeciwko pneumokokom do kalendarza szczepień obowiązkowych jest pilne, konieczne i że nie należy na tym oszczędzać. Dzięki refundacji szczepionek przeciwko pneumokokom państwo polskie dołączy do grona 23 krajów, które prowadzą walkę z zakażeniami bakteryjnymi u dzieci m.in. właśnie w ten sposób.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat