Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„O Wilku który został gwiazdą rocka” – recenzja

Artykuł

Bądź wytrwały w odkrywaniu swoich talentów.

O wilku ktory zostal gwiazda rocka
Autor: Materiały prasowe

Każdy z nas jest inny; każdy z nas posiada inne zdolności i talenty. „Talent to robić z łatwością coś, co dla innych jest trudne” – rzekł kiedyś szwajcarski filozof Henri Amiel. I trudno się z nim nie zgodzić. Czasem odkrycie swoich zdolności przychodzi z łatwością; naturalnie i właściwie bezwysiłkowo. Okazuje się, że ktoś wziął po prostu z lodówki resztki różnych składników i wyczarował z nich obiad rodem z restauracji albo zaczął śpiewać i okazało się, że ma rewelacyjny głos. Nie zawsze jednak odkrywanie talentu jest łatwe; w wielu przypadkach robi się to metodą prób i błędów; trzeba, niejednokrotnie latami, dochodzić do tego, co drzemie gdzieś głęboko w nas. Trzeba też dodać, że odkrycie talentu to dopiero początek. Aby móc w jakiejś dziedzinie osiągać sukcesy do predyspozycji musimy dodać ciężką pracę…Jak powiedział kiedyś Edison – „Geniusz to wynik 1 procenta natchnienia i 99 wypocenia”.

A jak było z naszym Wilkiem, który został gwiazdą rocka? Jak to z Wilkiem – niełatwo. Bohater musiał troszkę namęczyć się, nim odkrył, co potrafi i co lubi robić. Najpierw postanowił zostać malarzem, ale Wilczyca, gdy ujrzała jego pejzaż, była bezlitosna w swojej krytyce; następnie sprawdził się w roli poety (jednak i tu niezbyt mu szło), a następnie rzeźbiarza, czym zresztą doprowadził do płaczu biedną panienkę Yeti. Nie wychodziło mu też aktorstwo, więc gdy zawył z bezsilności okazało się, że…. ma znakomity głos. I tak nasz Wilk został gwiazdą rocka. Jak poradził sobie ze sławą? Bierzcie książkę do rąk i czytajcie!

Książeczka, podobnie jak inne pozycje z serii, uczy i bawi. Dzięki zabawnym historyjkom ukazuje przeróżne problemy/ zagadnienia, z którymi mogą borykać się maluchy. Mamy i problem z akceptacją siebie, i pierwszą miłość, i walkę z lękiem, i problemy z emocjami, a – teraz – odkrywanie pasji i talentów.

Seria jest naprawdę mądra, zabawna i dostosowana do percepcji młodego odbiorcy. Ja, czytając te książeczki, za każdym razem uśmiecham się pod nosem, a mój mały synek je wręcz uwielbia i za każdym razem zaśmiewa się do łez. Warto dodać, że książeczki są pięknie ilustrowane; głównego bohatera polubia się z automatu (za sam wygląd), a ilość tekstu też jest wyważona – nie za dużo, nie za mało.

Rodzicu, jeśli szukasz wartościowych książek dla swojego dziecka, rozważ kupno serii o Wilku. Wspaniała lektura gwarantowana, podobnie jak radość twojego dziecka.

Orianne Lallemand, Elèonore Thuillier, „O Wilku który został gwiazdą rocka”, Adamada, Gdańsk, 2021

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat