Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„O Wilku który się przechwalał” – recenzja

Artykuł

O zgubnych skutkach samochwalstwa.

O wilku ktory sie przechwalal
Autor: Materiały prasowe

Gdy przeczytałam tytuł książeczki, od razu przypomniał mi się popularny wiersz o Ali:
„Słyszeliście już o Ali?
Buzia jej się nie zamyka
Chodzi tylko i się chwali,
Zamiast uczyć się, czy czytać (…)”

Z Wilkiem działo się bardzo podobnie. Nasz sympatyczny bohater (choć w tej części mógł swoim fanom nieco zszargać nerwy) postanowił wygrać konkurs na Wielkiego Złego Wilka. A dlaczego? Bo jest przystojny, męski, najszybszy i najbardziej zręczny.

Jak pomyślał, tak zrobił i przystąpił do wilczych zmagań, których sędzią został puchacz. Oczywiście Wilk wygrał wszystkie konkurencje. Podniósł ciężki pień, najszybciej obiegł las (podstawiając nogę koledze), sprytnie wykradł jaja kurom ( a właściwie zabrał jajka koledze, bo swoje zbił) oraz został nazwany najbardziej złym wilkiem przez współzawodników, którzy oddali mu zwycięstwo walkowerem. Dumny Wilk zaczął cieszyć się i tanecznym krokiem przemierzać las. Otumaniony radością nie zauważył, że oddalił się od znanych sobie okolic. Gdy spostrzegł, że się zgubił w lesie zapadała noc…. Jak poradzi sobie Wilk w ciemnym lesie? Czy nagroda, którą zdobył, naprawdę mu się należała?

Ta książeczka, podobnie jak inne z serii, po raz kolejny zmusza dziecko do różnorakich przemyśleń i może być dla rodzica świetną pomocą w rozmowach na ważne tematy dotyczące gry fair play, rywalizacji, a także zgubnego samochwalstwa (którego nie należy mylić z poczuciem własnej wartości i pewnością siebie). Pokazuje też jak wielką wartością jest współpraca, która jest dużo korzystniejsza niż rywalizacja. Ponadto historia uświadamia, że aby móc być z siebie dumnym na swój sukces trzeba uczciwie zapracować. Coś, co zdobyliśmy nie ciężką pracą, a oszustwami jest bezwartościowe.

Książeczkę polecam dzieciom i rodzicom do wspólnego czytania. Wilka nietrudno jest pokochać, chociaż czasem bywa niesforny i popełnia błędy. A może to właśnie dlatego ten bohater daje się tak lubić?

Orianne Lallemand, Elèonore Thuillier, „O Wilku który się przechwalał”, Adamada, Gdańsk, 2021

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat