Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„O wilku który obchodził urodziny” – recenzja

Artykuł

Co może się stać, kiedy twoje życzenia się spełnią…

O wilku ktory obchodzil urodziny
Autor: Materiały prasowe

Ach, urodziny! Urodziny! Któż z nas nie lubi urodzin? Prezenty, tort, dmuchanie świeczek, goście. Fantastycznie być w centrum zainteresowania chociaż przez jeden dzień. Pamiętam, że w dzieciństwie, gdy dzień moich urodzin dobiegał końca, siadałam na balkonie, patrzyłam w rozgwieżdżone niebo i prosiłam, aby rok szybko minął, by znów mieć urodziny. Dziś, kiedy jestem już dorosła i nadchodzi dzień moich urodzin, błagam, aby rok trwał jak najdłużej, aby te lata jakoś wolniej płynęły…

Nasz bohater Wilk postanowił w swoje urodziny urządzić mega przyjęcie. Gdy jednak zaprosił na nie przyjaciół, okazało się, że każde z nich ma inne plany. Jeden umówił się ze znajomym, drugi miał kurs gotowania, jeszcze inny – mecz koszykówki. Nawet ukochana Wilczyca, jak się okazało, miała inne plany… Rozzłoszczony Wilk poszedł się dąsać do lasu, gdzie znalazł…magiczną buteleczkę z zamkniętym w środku dżinem. Oczywiście dżin, jak to dżin, mógł spełnić trzy życzenia naszego bohatera. Czego sobie zażyczył Wilk? Rzecz jasna chciał trafić w jakieś bardzo odległe miejsce, aby nie musieć oglądać swoich okropnych przyjaciół! Gdzie trafi Wilk? Jak skończy się ta przygoda? Czy przyjęcie urodzinowe dojdzie wreszcie do skutku?

Kolejna książeczka z serii o Wilku również bardzo się nam podobała. Jak wszystkie części serii, tak i ta – posiada warstwę dydaktyczną. Pokazuje nam, że trzeba uważać na to, o co się prosi, bo… ta prośba może zostać spełniona i napytać nam więcej biedy niż pożytku. Pokazuje też moc przyjaźni oraz uzmysławia jedną prostą prawdę – najlepiej jest w domu.

Myślę, że zarówno dzieci, jak i dorośli, czytając tę książeczkę, będą mieć sporo frajdy. W towarzystwie Wilka nie ma mowy o nudzie! Bardzo cieszę się, że wraz z dziećmi mogę poznawać tę serię, a dzięki przygodom niesfornego bohatera wskazywać im pewne życiowe prawdy lub pomagać w znajdowaniu lekarstw na ich dziecięce smutki i problemy.

Polecam z całego serca!

Orianne Lallemand, Elèonore Thuillier, „O Wilku który obchodził urodziny”, Adamada, Gdańsk, 2021

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat