Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„O Lence, Antku i okropnym Albercie” – recenzja

Artykuł

„O Lence, Antku i okropnym Albercie” to książka z serii „Poczytam Ci mamo” wydawnictwa Nasza Księgarnia.

O lence antku
Autor: Materiały prasowe

Jest to spójne opowiadanie o tytułowych bohaterach, którzy właśnie mają wakacje. Mimo że to wyjątkowo szczęśliwy czas dla dzieci, Antka coś bardzo martwi. Okazuje się, że niebawem ma go odwiedzić kuzyn, którego nazywa okropnym Albertem. Dlaczego Antek go tak brzydko nazywa? Mimo że nie widział się z nim już od kilku lat, to twierdzi, że kiedy byli mali, Albert strasznie mu dokuczał. Wizyta kuzyna niepokoi chłopca, co przeszkadza mu w cieszeniu się wakacjami. Sytuacja ta bardzo zastanawia Lenkę, która zupełnie nie wie co począć. Gdy jednak Albert już przyjeżdża, staje się coś dziwnego. Czy sytuacja jest naprawdę taka trudna, jak się Antkowi wydawało?

„O Lence, Antku i okropnym Albercie” Beaty Ostrowickiej porusza bardzo ważną kwestię wychowawczą, którą prędzej czy później każdy rodzic będzie musiał przerabiać ze swoją pociechą. Chodzi mianowicie o uprzedzenia, a także strach przed nieznanym. Jest to bardzo ważna lekcja życia, która ma na celu ukazanie, że nasze złe nastawienie często psuje realistyczny osąd i w efekcie sami sobie wyrządzamy krzywdę. Najbardziej jednak ujęło mnie to, że niniejsza trudna lekcja została zaprezentowana w tak przystępny i dziecięcy sposób. Napisana została łatwym i zrozumiałym językiem, jest jednocześnie ciekawa i w odpowiednich momentach zabawna, ale także bardzo mądra i pouczająca. Jest to kompilacja idealna, gdyż dzieci czytając się nie nudzą, a jednocześnie budzi się w nich ważny temat do rozmów z rodzicami.

Na uwagę zasługuje również atrakcyjne wydanie książki. Niewielki format i lekkie kartki sprawiają, że małym rączkom jest ją łatwo i wygodnie utrzymać. Okładka jest elastyczna, ale usztywniona na tyle, by zabezpieczyć ją przed zniszczeniem. Tekst pisany jest dużą, bardzo czytelną czcionką i znajduje się w niej dużo dialogów, dzięki czemu jest idealna dla dzieci zaczynających przygodę z czytaniem. Całość dopełniają kolorowe ilustracje. Serdecznie polecam!

O Lence, Antku i okropnym Albercie, Beata Ostrowicka, Wydawnictwo Nasza Księgarnia, Warszawa 2018.

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat