Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Niemowlę » Zdrowie

Noworodek z ogonem

Artykuł

Do nietypowego porodu doszło jakiś czas temu w Meksyku. Na świat przyszła dziewczynka z sześciocentymetrowym ogonem.

Dziecko 2jezyki 2usta
Autor: pixabay.com

Ku zdumieniu lekarzy ze szpitala w Nuevo Leon w Meksyku, którzy wyjmowali jakiś czas temu po cesarskim cięciu noworodka z brzucha pewnej kobiety, nowa obywatelka Meksyku, którą mieli okazję oglądać na własne oczy,  urodziła się z kilkucentymetrowym ogonem. Był on "miękki, spiczasty, pokryty skórą i włosami" - opisali go medycy.  O nietypowej strukturze będącej częścią ciała nowonarodzonego dziecka zrobiło się głośno w mediach. I nic to dziwnego. Takich przypadków na świecie zarejestrowano do tej pory około 200, m.in.  w Sudanie i w Chinach. Dziewczynka z ogonem urodziła się zdrowa. Dwa miesiące po  porodzie chirurgicznie usunięto jej ogonową strukturę. Zdążyła się ona zwiększyć się już  przez ten czas o osiem milimetrów. Operacja przebiegła bez komplikacji. 

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.
body na roczek

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat