Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Rodzicielstwo

Nowe technologie mają zły wpływ na małe dzieci!

Artykuł

Świat zmienia się na naszych oczach. To, co jeszcze kilka lat temu było fikcją, dziś staje się rzeczywistością.

Nowe technologie zly wplyw dzieci
Autor: pixabay.com

Ma to swoje ciemne i jasne strony. Niestety bezbronne dzieci, które nie potrafią odróżniać dobra od zła, nie rozumieją dlaczego tablet może wyrządzić im krzywdę i nie wiedzą jak selekcjonować wiedzę, najczęściej padają ofiarą tej ciemniejszej strony. Oczywiście producenci prześcigają się w tym, aby dostosować technologie do maluchów. Z tego też powodu są kanały z bajkami 24 h/dobę, są aplikacje na tablet dla maluchów, a także gry dla małych księżniczek i walecznych bohaterów. Jednak czy na pewno naszemu dziecku jest to potrzebne? Jakie zagrożenie dla maluchów niosą nowe technologie?

  • Słabszy rozwój motoryki małej i słabszy rozwój ruchowy – bardzo często zdarza się, że maluchy w przedszkolu nie potrafią utrzymać nożyczek, a jedyne czym mogą się pochwalić, to wyćwiczony kciuk! Aby rozwinąć małą motorykę należy przede wszystkim działać! Malować kredkami, nie farbą w programie Paint; liczyć kasztany lub patyczki dotykając ich, a nie przesuwać palcem po ekranie. Ponadto dzieci często korzystające z urządzeń elektronicznych rzadziej wychodzą na dwór, zażywają mniej wysiłku fizycznego.
  • Płytki sen/ problemy z zaśnięciem – nie od dziś wiadomo, ze światło uwalniane przez elektronikę (komputer, telewizor, telefon) powoduje problemy z zaśnięciem. Jest to problemowe dla dorosłego, a co dopiero dla małego dziecka.
  • Zaburzenia rozwoju mowy – bardzo często małe dzieci są zarzucane wieloma bodźcami, za których przetwarzanie jest odpowiedzialna półkula prawa (np. włączony telewizor, smartfon, grające zabawki), a brakuje im bodźców związanych z tworzeniem i rozpoznawaniem języka, za które odpowiedzialna jest półkula lewa. W ten sposób tworzą się zaburzenia rozwoju mowy.
  • Wzrost agresji – jest wszechobecna w grach, filmach, a nawet bajkach przeznaczonych dla dzieci! Oglądanie agresji przyczynia się do jej narastania u maluchów.
Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat