Bądź na bieżąco:
Fanpage Facebook KochanaMama.pl
Strona Google+ KochanaMama.pl
Kanał KochanaMama.pl na Youtube
Kanały RSS KochanaMama.pl
Newsletter KochanaMama.pl
Strona główna Przed ciążą Ciąża Niemowlę Małe dziecko Rodzina Konkursy Wydarzenia
Kategoria: Rodzina » Literatura

„Nocne opowieści”- recenzja

Artykuł

Kitty Crowther jest dobrze znana polskim czytelnikom. Niedawno wydane dwie książeczki o Poce i Minie oczarowały wielu rodziców i ich dzieci.

Nocne opowiesci
Autor: Materiały prasowe

Tym razem autorka zaprasza nas do nieco tajemniczej, nocnej krainy, w której wszystko się może wydarzyć.

Mały niedźwiadek prosi mamę o trzy bajki na dobranoc, zatem Niedźwiadkowa Mama nie ma wyjścia i snuje trzy niezwykłe opowieści. W pierwszej strażniczka nocy uderza w swój gong, nawołując wszystkie leśne stworzenia do snu, by na końcu samej przygotować się do nocy. W drugiej historii mała Zora wybiera się na poszukiwania jeżyny dla mamy, a wyprawa w głąb lasu, kończy się zupełnie niespodziewanie. W ostatniej bajce, małe stworzenie – Nobo - wyrusza na poszukiwanie snu, który nieoczekiwanie odnajduje się na dnie morza.

Crowther przyzwyczaiła nas do nietuzinkowych rozwiązań fabularnych i kompletnie innych, od naszych przyzwyczajeń, ilustracji. Nie inaczej jest w tej niewielkiej książeczce - całość sprawia zaskakujące wrażenie. Poprzez dobór bohaterów i kolorów autorka maluje przed nami magiczny świat, który z pewnością oczaruje małego czytelnika.

„Nocne opowieści” nie są lekturą dla każdego: wielu rodziców odrzuci tę niepozorną książeczkę z powodu ilustracji, kolorów sprawiających wrażenie dobranych przypadkowo (ale tylko na pierwszy rzut oka), czy też braku morału tak oczekiwanego przez dzieci. Jednak warto się przełamać i wyjść poza ustalone schematy czytelnicze, by dać się porwać nietuzinkowej narracji, a także znaleźć piękno w obrazkach, które wyszły spod ręki autorki. Osobiście jestem fanką tego, jak Crowther za pomocą koloru różowego potrafi namalować różne stadia dnia: od wieczoru, przez zapadający zmrok, aż po świt jutrzenki.

Wydawnictwo „Dwie siostry” ponownie dało z siebie wszystko. Twarda oprawa i wygodny format sprawiają, że „Nocne opowieści” zyskały godną siebie oprawę. Świetna treść połączona z atrakcyjnym wydaniem. Czego chcieć więcej? Z niecierpliwością czekam zatem na kolejne książki Kitty Crowther.

Kitty Crowther, „Nocne opowieści”, Dwie siostry, Warszawa, 2020

Oceń zawartość strony:
Ocena: 0/5. Oceniono 0 razy.

Wyszukiwarka

Copyright 2015 © KochanaMama.pl
Publikacje zamieszczone na stronach KochanaMama.pl są chronione prawami autorskimi. Dalsze rozpowszechnianie tekstów i zdjęć opublikowanych na KochanaMama.pl w całości lub części wymaga uprzedniej zgody wydawcy.
W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies. Więcej w Regulamin. Ukryj komunikat